Слабото представяне на Левски в последно време продължи и в Стара Загора. "Сините" загубиха с 1:2 визитата си на Берое. Двубоят бе от 20-ия кръг на Първа лига. Мартин Камбуров даде аванс на домакините в 39-ата минута. Габриел Обертан изравни в 77-ата минута, а две по-късно Александър Василев донесе победата на заралии.

Двубоят се игра при гъста мъгла. Час преди мача главният рефер Владимир Вълков взе решение срещата да се проведе.

Берое излезе на четвърто място във временното класиране в 36 точки, докато Левски е трети с 42 пункта.

Берое - Левски 2:1

Берое - Левски 2:1, Василев дава аванс на домакините

Последен мач за годината за двата отбора

В началните минути гостите бяха по-активни. В 5-ата минута Обертан пое топката пред наказателното поле, напредна с топката и нанесе силен удар, който Перниш изби. В следващите минути Жерсон Кабрал опита няколко удара по посока на вратата на Берое, но не съумя да затрудни вратаря на заралии.

В 29-ата минута Перниш не се намеси добре при центриране от пряк свободен удар на Мариани. Топката стигна до Паулиньо, който я прати високо над вратата.

Снимка 395573

Секунди по-късно Полачек спаси Левски. Вратарят изби опасен удар в долния ляв ъгъл на Камбуров.

В 39-ата минута нападателят все пак се разписа. Ветеранът отне топката от Мариани, направи двойно с Цонев, който го изведе зад защитата на Левски и финтира Полачек за 1:0. Това бе 16-и гол на Камбуров във вратата на "сините". Голаджията се израдва пред агитката на гостите, като със знак им направи, че е номер едно.

Снимка 395570

Левски опита да реагира веднага след гола, но удар на Мариани бе избит от Перниш.

На полувремето Славиша Стоянович пусна в игра Серджуи Буш на мястото на направилия пореден слаб мач Паулиньо. Столичани започна активно втората част. Първо Буш намери Кабрал отдясно, но ударът на холандеца не затрудни Перниш. След това и румънецът стреля неточно

В 60-ата минута Костов получи топката пред наказателното поле, обърна се и нанесе плътен удар, който вратарят на Берое улови.

Снимка 395569

В 71-ата минута Левски пропусна най-добрата си възможност за гол. Цветкович центрира в наказателното поле, където Буш изпревари противников бранител, но с глава прати топката над напречната греда.

Шест минути по-късно "сините" изравниха. Обертан получи топката отляво, освободи се от защитник и с мощен удар от около 25 метра прониза Перниш с първия си гол за сезона. При попадението словашият вратар можеше да реагира далеч по-добре.

Берое си върна предимството две минути по-късно. Александър Василев се промъкна между Яблонски и Рейш и засече центриране на Бригидо отдясно.

Снимка 395568

В 89-ата минута домакините можеше да стигнат до трети гол, но Полачек успя да избие успоредно подаване в наказателното поле на Камбуров за Василев. Малко след това удар с глава на Тиам мина покрай вратата.

В края на срещата Яблонски можеше отново да изравни за Левски, но ударът му бе неточен.