Левски продължава с посредственото си представяне при Георги Дерменджиев. "Сините" загубиха от Берое с 1:2 на "Герена", като позволиха на гостите да стигнат до пълен обрат. Срещата бе от 5-ия кръг на шампионския плейоф на Първа лига.

Така столичани записаха трети мач без победа в първенството и четвърти пореден без успех на своя стадион.

Станислав Костов откри резултата в 49-ата минута, а пет по-късно Карлос Охене изравни. В 76-ата минута Педро Еуженио донесе трите точки на заралии.

Левски - Берое 1:2

Левски - Берое 1:2, пълен обрат за гостите

"Сините" търсят първа победа на "Герена" през пролетта

Левски продължава да заема трета позиция във временното класиране с 59 точки, докато Берое е четвърти с 9 по-малко.

За "сините" единственият, който заслужава добри думи за представянето си е Станислав Костов. Нападателят вкара 21-ия си гол от началото на сезона, а освен това бе най-острият играч на домакините в предни позиции. Отборът на Георги Дерменджиев отново показа немощ в атака, особено през първото полувреме. В същото време Берое показа отлична тактическа дисциплина и наказа грешките на своя съперник.

Снимка 420490

Двубоят можеше да започне по отличен начин за домакините. В 4-ата минута Давиде Мариани намери Паулиньо пред наказателното поле. Бразилецът опита техничен удар, но топката срещна напречната греда.

Високата преса на "сините" в началните минути на срещата затрудняваше Берое в изнасянето на топката. В 12-ата минута шут на Мариани бе блокиран от играч в зелено. Топката стигна до Слави Костов, но нападателят стреля слабо и Душан Перниш улови.

Снимка 420493

Постепенно старозагорци изравниха играта, която се водеше предимно в центъра. В 31-ата минута Мариани опита да изненада вратаря на гостите от пряк свободен удар. Швейцарецът стреля в близкия ъгъл отляво, но стражът на Берое се справи.

Малко след това гостите организираха опасна атака, която завърши с опасно центриране на Бандаловски в наказателното поле. Топката обаче се удари в Живко Миланов и излезе в корнер.

Снимка 420497

В 40-ата минута пробив на Паулиньо отляво завърши с неточен удар на Костов.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за Левски. Слави Костов откри резултата в 49-ата минута. Нападателят получи отличен пас в наказателното поле от Станислав Иванов, справи се с Баранов и с безпощаден удар вкара за 1:0.

Снимка 420498

Радостта на "сините" обаче бе кратка. Пет минути по-късно старозагорци изравниха. Александър Цветков пресира Нуно Рейш, който изчисти топката в крака му. Кълбото стигна до Карлос Охене, който със силен шут от воле не остави шансове на Михайлов.

Левски опита веднага да върне преднината си в резултата. В 59-ата минута Горанов преодоля двама играчи на гостите и намери Костов в наказателното поле. Нападателят нанесе удар от малък ъгъл, но Перниш изби.

Снимка 420501

Малко след това Мариани центрира от пряк свободен удар, Ерол Алкан изпусна Мартин Райнов, който потърси далечния ъгъл с глава, но прати топката в аут.

В 65-ата минута хубав пробив на Мариани завърши със спасяване на Перниш. Шест минути по-късно Бандаловски свали центриране в наказателното поле. Тиам не успя да изчисти, топката стигна до Рубен Бригидо, който стреля с глава, но Михайлов спаси.

В 76-ата минута мълниеносна контраатака на гостите доведе до пълен обрат. Мартин Камбуров намери Педро Еуженио. Райнов не успя да спре португалеца, който с прецизен удар в ъгъла от далечна дистанция направи Михайлов безпомощен за втори път.

Снимка 420503

Левски потърси изравнително попадение, но трудно стигаше до нещо опасно пред Перниш. В 85-ата минута резервата Валери Божинов напредна с топката и намери Костов пред наказателното поле. Нападателят опита удар в далечния ъгъл, но кълбото излезе в аут.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо си е закономерно Левски загуби.