ГООООЛ ЗА БЕРОЕ!!! Педро Еуженио шокира "сините". Португалското крило получи отличен пас от Мартин Камбуров, влезе навътре и с удар в ъгъла направи Михайлов безпомощен.

Удар на Камбуров от пряк свободен удар минава над вратата.

72′

Мартин Д. Петков влиза на мястото на Станислав Иванов.

Снимка 420500

71′

Бандаловски свали топката на далечната греда след центриране от пряк свободен удар. Тиам опита да изчисти, но намери Бригидо, който нанесе удар с глава. Михайлов обаче спаси.

70′

Жълт картон за Живко Миланов.

67′

Камбуров влиза на мястото на Мешка.

65′

Отличен пробив на Мариани завърши с точен удар, който Перниш успя да избие.

Снимка 420501

64′

Жълт картон за Баранов.

61′

Пропуск на Райнов!!! Мариани центрира отлично от пряк свободен удар отляво. Алкан изпусна Райнов, който потърси далечния ъгъл с глава, но топката излезе в аут.

60′

Жълт картон за Бандаловски.

59′

Спасяване на Перниш! Горанов проби отляво, освободи се от двама играчи на Берое и прокара топката за Костов. Нападателят нанесе силен удар, който вратарят на гостите изби.

Снимка 420495

58′

Бригидо заменя Минчев.

54′

ГООООООЛ ЗА БЕРОЕ!!! Карлос Охене. Рейш изчисти топката в крака на Александър Цветков. Топката стана удобна за ганайския халф, който със силен удар от воле изравни резултата.

49′

ГОООООООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!!!! Станислав Костов!!!! Лидерът на Левски вкара 21-ия си гол за сезона в Първа лига. Мариани намери Станислав Иванов отдясно. Младокът напредна и с отличен пас намери Костов в наказателното поле. Нападателят финтира защитник и с безпощаден удар бе точен за 1:0.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

45′

Удар от дистанция на Еуженио минава покрай вратата.

40′

Паулиньо проби отляво и намери Костов пред наказателното поле. Нападателят опита директен удар, но не намери очертанията на вратата.

Снимка 420490

38′

Левски получи право да изпълни пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Давиде Мариани застана зад топката, но центрирането му бе безкрайно разочароващо.

35′

Жълт картон за Иван Минчев.

33′

Бандаловски получи топката отляво и центрира опасно в наказателното поле. Там никой в зелено не успя да играе с кълбото, което се удари в Миланов и излезе в корнер.

Снимка 420487

31′

Давиде Мариани опита да изненада Перниш от пряк свободен удар. Швейцарецът стреля към вратата от малък ъгъл отляво на наказателното поле, но стражът улови.

25′

Равностойна игра в последните минути, предимно в центъра.

12′

Мариани получи топката в наказателното поле и нанесе удар, който бе блокиран от защитник в зелено. Кълбото стигна до Костов, който шутира слабо и не затрудни Перниш.

Снимка 420493

11′

Висока преса на Левски в началните минути, което затруднява Берое при изнасянето на топката.

4′

ГРЕДА!!! Мариани намери Паулиньо отляво пред наказателното поле. Бразилецът опита техничен удар, който срещна напречната греда.

1′

86. Божинов 70. С. Иванов

Левски приема Берое в мач от 5-ия кръг на шампионския плейоф на Първа лига. Двубоят на "Герена" започва в 20:30 часа. "Сините" ще търсят първа победа в своя дом през пролетта и ще се опитат да съкратят разликата от втория ЦСКА на 3 точки.

В същото време старозагорци ще играят за честта си, след като загубиха шансове за Лига Европа. Това стана факт заради финала за Купата на България между пловдивските Ботев и Локомотив.

Ривалдиньо се завръща в Левски

Бразилецът с прекалено висока заплата за Виторул

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев получи добри новини преди тазвечершния мач. Лекарският щаб за пореден път свърши отлично работата си и успя да вдигне за двубоя Валери Божинов и Давиде Мариани. Швейцарецът имаше проблеми през седмицата, но ще вземе участие в мача. След наказание се завръща Иван Горанов.

В лазарета остават Еркебулан Сейдахмет, Серджиу Буш и Седрик Унтонджи. Извън групата е изпадналият в немилост Антони Белмонт.

Валери Божинов и Иван Горанов отново в групата на Левски

Вижте избраниците на Георги Дерменджиев за Берое

В Берое проблемите са много повече. Томаш не може да разчита на Вандерсон, Георги Ангелов, Владимир Гаджев и Никита Баранов. Наказан е Александър Василев. Съществува вероятност Мартин Камбуров да остане на пейката, тъй като бе болен.

В редовния сезон двата тима си размениха по една победа. Левски спечели с 1:0 на "Герена", а в ответния мач Берое се наложи с 2:1 под Аязмото.