Берое записа категорична победа над Дунав. "Зелените" се наложиха с 3:0 над "драконите" на "Лудогорец Арена", където русенци домакинстват. Срещата бе първа от подновяването на Първа лига след зимната пауза.

НА ЖИВО: Дунав - Берое

Първенството се подновява в Разград

Първите две попадения станаха дело на Антон Карачанаков, който записа дебют за гостите. Друг нов в тима - финландецът Салмикиви пък се нуждаеше от едва минута след смяната си, за да отбележи. Другото попадение стана дело на Мапуку.

Наказателната акция на Берое започна още във 2-ата минута, когато груба грешка в отбраната на Дунав, позволи на Мапуку да подаде на Антон Карачанаков, който напредна и от границата на малкия пеналт вкара за 0:1.

До края на полувремето не се случи кой знае какво интригуващо, което да впечатли националния селекционер Петър Хубчев, който беше един от малкото зрители на мача.

В 57-ата минута Кохей Като намери Мапуку, който се откъсваше сам срещу вратаря. Михаил Милчев фаулира играча и получи директен червен картон. От последвалия фаул, Антон Карачанаков, изпълни отлично, вкарвайки топката в мрежата за 2:0.

Минута по-късно Мапуку пусна топката под плонжа на Мартин Луков, за да вкара третия гол за Берое.

Виле Салмикиви: Ще вкарам десетки голове!

Виле от Стара Загора: Ще вкарам десетки голове!

"Идвам в Берое, за да се докажа"

В 79-ата минута, появилият се три минути по-рано финландец Салмикиви изскочи сам срещу вратаря и прехвърли Мартин Луков за 4:0.

След този мач, Берое е на 7-ото място с 26 точки, а Дунав е с позиция по-напред и с точка повече.