КРАЙ НА МАЧА! БЕРОЕ ПОБЕДИ ДУНАВ С 4:0!

84′

Мачът се доиграва, без сериозни положения.

79′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Дебютантът Салмикиви изскочи сам срещу вратаря и прехвърли Мартин Луков за 4:0!

76′

Охене бе заменен от Салмикиви.

73′

Цонев центрира от фаул, топката бе засечена с глава от Венци Василев, но се отби в напречната греда.

70′

Мощен изстрел от близко разстояние на Охене бе избит с крак от Луков.

67′

Цонев замени Делич.

60′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Мапуку пусна топката под плонжа на Мартин Луков, за да вкара третия гол за Берое!

59′

ВТОРИ ГОЛ ЗА АНТОН КАРАЧАНАКОВ! Дебютантът за старозагорци изпълни отлично последвалия фаул, вкарвайки топката в мрежата за 2:0!

57′

Кохей Като намери Мапуку, който се откъсваше сам срещу вратаря. Михаил Милчев фаулира играча и получи директен червен картон.

53′

Юлиян Ненов получи контузия и бе сменен от Бранимир Костадинов.

51′

Берое владее инициативата в първите минути на втората част!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Будинов замен Мойеци.

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! БЕРОЕ ВОДИ НАД ДУНАВ С 1:0!

40′

Юлиан Ненов изпълни от фаул със силен удар. Вратарят на Берое обаче улови без проблем.

32′

Карагерен изпълни много добре корнер, опитвайки да отправи директен удар. Топката мина на сантиметри от гредата.

30′

Венцислав Василев фаулира Атанасов и получи жълт картон.

21′

Карагарен центрира хубаво в наказателното поле. След кратко разбъркване, Перниш лови.

20′

Мойеци опита слаб удар към вратата, Иво Иванов отклони и вратарят улови без проблеми.

12′

Мойеци опита удар от малък ъгъл. Никакъв проблем за Перниш да улови.

9′

Далечен удар на Димов не бе заплаха за вратаря на Берое.

6′

Националният селекционер Петър Хубчев е сред зрителите на "Лудогорец Арена".

3′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Груба грешка в отбраната на Дунав позволи на Мапуку да подаде на Антон Карачанаков, който напредна и от границата на малкия пеналт вкара за 0:1!

1′

32. Стефан Митев 91. Ерик Почански

Дунав и Берое подновяват битката в Първа лига. В 17:30 часа на стадион "Лудогорец Арена", "драконите" посрещат "зелените" в мач от 20-ия кръг на елита ни.

В последния изигран кръг от първенството Берое завърши 1:1 при домакинството си на Локомотив (Горна Оряхоица), а Дунав загуби гостуването си на ЦСКА с 0:3. Преди този кръг старозагорци заемат 8-ата позиция с актив от 23 т., а русенци са на 6 място с 28 т.

Дунав губи от Берое и изпада...

Това сочи историята

В историята на елита ни, Берое е надделявал над Дунав 16 пъти, а 14 са победите на сметката на русенци. 10 са двубоите, завършили без победител, а головата разлика е 60:47 в полза на Берое. 20 са срещите в Русе, където Берое имат 3 победи, домакините 12 успеха, а равенствата са 5.

Двата тима се срещнаха по-рано през сезона, когато в двубой от 7 кръг завършиха при нулево реми в Стара Загора. Най-честият резултат в двубоите между тези съперници е 0:0 (5 пъти), следван от 2:0 за Берое (4 пъти), 2:1 и 1:0 за Дунав (4 пъти).