Берое разби Ботев (Пловдив) с 3:0 в Дербито на Тракия. Двубоят в Стара Загора бе от 16-ия кръг на efbet Лига. Точни за заралии бяха Еривалдо (20), Алиун Фал (54) и Георги Ангелов (57).

Възпитаниците на Димитър Димитров бяха пълен господар на терена и не оставиха съмнение в превъзходството си. Заралии отправиха 18 удара по посока на вратата на Георги Аргилашки и пропуснаха да се поздравят и с по-изразителна победа.

Берое - Ботев (Пловдив) 3:0, гол на Георги Ангелов

Двубоят започва в 12:30 часа

Берое събра 24 точки и заема шесто място във временното класиране, но има и два мача пасив. Ботев е 10-и с 14 точки.

Срещата започна с натиск на домакините. В 6-ата минута Фуртадо проби отдясно и намери Еривалдо. Португалецът стреля покрай вратата. Малко по-късно Минчев центрира остро от пряк свободен удар, никой не успя да засече топката, която премина опасно покрай гредата.

Снимка 509427

Берое поведе след 20 минути игра. Минчев намери Еривалдо в наказателното поле. Португалецът намери коридор за стрелба и нанесе удар. Топката рикошира в гредата и влезе във вратата за 1:0. При подаването крилото обаче беше в засада.

Шест минути след това опасен удар на Цветков бе блокиран. В 30-ата минута Крум Стоянов влезе в наказателното поле, стигна до аутлинията и подаде към дузпата, където Макоута нанесе удар. Шутът на халфа обаче беше слаб и неточен.

Снимка 509425

В 41-ата минута Лебон си отвори коридор за изстрел, който обаче премина над вратата. Ботев отговори едва в 42-ата минута с неточен шут на Джонатан. В ответната атака Минчев намери Лебон, който нанесе опасен удар, но Аргилашки се справи.

Второто полувреме започна силно за домакините, които стигнаха до гол в 54-ата минута. Тогава Еривалдо получи подаване вдясно, справи се с Маркиньос и с успореден пас намери Фал, който не сбърка за 2:0.

Снимка 509423

Три минути след това преднината на заралии стана класическа. Еривалдо центрира от корнер, а Георги Ангелов се извиси над всички и с глава порази целта.

В 59-ата минута Димитър Тонев отправи коварен удар, но Ганев се справи и изби в корнер.

Снимка 509422

В 67-ата минута Фуртадо центрира добре в наказателното поле на "канарчетата" и влезлият преди минута Кукула стреля с глава, но ударът му бе неточен и топката излезе от аут.

Три минути по-късно Ботев огранизира добра контраатака. На върха й се оказа Джонатан, който от дъгата на наказателното поле стреля по земя, но Ганев се бе затруднен.

Снимка 509426

В 83-ата минута Кукула направи нов пропуск. Нападателят засече центриране отдясно на Цветков, но стреля с глава опасно над вратата.