Берое записа много драматична победа и излезе като победител в Битката за Тракия в днешното дерби срещу Ботев (Пловдив) Старозагорци се поздравиха с успеха след 3:2 над "канарчетата".

Снимка 350735

Източник: beroe.bg

Точни за домакините бяха Мартин Камбуров, който се разписа от дузпа, и Борислав Цонев, докато първото им попадение дойде след автогол на Димитър Пиргов. За гостите пък се разписа "златната резерва" Стивън Петков, докато вторият гол за пловдивчани бе дело на Иван Бандаловски, който изпрати топката в собствената си врата.

Битката за Тракия: Берое - Ботев (Пд), 3:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е днес от 15:00 часа

Деветдесет и осмото дерби между двата отбора започна с минута мълчание в памет на загиналите във вчерашната трагедия на АМ "Тракия".

Първите минути на стадион "Берое" бяха доста спокойни, след което двата отбора оказаха сериозен натиск един върху друг, но така и не успяваха да пробият съперниковата защита. В 13-ата минута дойде и първият точен удар в очертанията на вратата, но той бе доста разочароващ. Райнов опита да изненада Чворович с удар от дистанция, но топката попадна прави в ръцете на стража. Малко след това, Бандаловски центрира отдясно към включващия се Леони, който веднага стреля от въздуха, но кълбото премина встрани.

В 24-ата минута единствено пожертвувателната акция на Пламен Димов предотврати гол във вратата на "канарчетата", след като футболистът се хвърли и изчисти топката след опасен удар на Еуженио. В 32-ата, Ндонгала получи хубав пас и от границата на наказателното поле отправи директен удар към вратата на Перниш, но той улови.

Снимка 350736

В 37-ата минута станахме свидетели на най-опасното положение за първото полувреме пред една от двете врати. Ндонгала преодоля цялата средна линия на Берое и с прехвърлящ пас подаде към Балтанов, той веднага комбинира с връхлитащия на скорост Жоао Паоло. Бразилецът стреля от близко разстояние, но Леони се хвърли и отклони топката в корнер.

В 43-ата минута, старозагорци поведоха в резултата, след като Димитър Пиргов си отбеляза автогол. Леони намери по чудесен начин добре позиционирания в наказателното поле Еуженио, който веднага стреля, а топката рикошира в крака на защитника на "канарчетата" и влетя в мрежата за 1:0.

На почивката Николай Киров реши да направи много стратегическа смяна, заменяйки Диого Кампос със Стивън Петков. Това даде много бързи резултати, след като още в 52-ата минута, "златната резерва" на пловдивчани изравни резултата в Стара Загора. Жоао Паоло центрира към наказателното поле, намирайки своя съотборник, който се извиси над всички и се разписа с глава за 1:1.

Радостта на гостите не трая дълго и само шест минути след изравнителното попадение, главният съдия на срещата отсъди дузпа в полза на домакините, след като Серкан Юсеин фаулира Борислав Цонев в наказателното си поле. Зад топката застана Мартин Камбуров, който наниза своето попадение №201 от бялата точка, правейки резултата 2:1.

В 61-ата минута, Ботев можеше да направи обрата пълен, след като Лъчезар Балтанов нанесе много силен удар от движение, но само гредата спаси Перниш и старозагорци от получаването на втори гол. Късметът обаче изглежда бе на страната на пловдивчани и в 65-ата минута, Иван Бандаловски злощастно вкара топката в собствената си врата. Жоао Паоло напредна в наказателното поле и центрира, след което защитникът засече кълбото, а Перниш просто нямаше какво да направи. След този автогол, резултатът отново бе изравнен - 2:2.

В заключителните десет минути Еуженио многократно опитваше да измъкне победата у дома. Той напредна след пас на Камбуров и стреля от близко разстояние, но топката премина над надпречната греда. Борислав Цонев обаче, поправи грешката му и в 93-ата минута след пробив на Бригидо, който центрира в пеналта, Цонев засече кълбото с глава, изпращайки го в мрежата за 3:2.

След тази победа, Берое запази третото място в Първа лига с актив от 53 точки, докато Левски има 50 и днес посреща Лудогорец на "Герена". Ботев пък е на петата позиция с 45.