Отборът на Берое победи Септември в последен двубой от петия кръг в Първа лига.

Старозагорци се наложиха с 1:0 на Националния стадион "Васил Левски". Единственият гол в мача бе отбелязан от Матеус Леони, разписал се в продължението на първата част.

Сред основните "забележителности" в иначе откровено скучния мач, бе обърканото име на гръба на голмайстора на футболния ни елит Мартин Камбуров. То бе изписано "Кабуров".

Именно нападателят пропусна дузпа през вторите 45 минути, но може да е спокоен, че тя няма да бъде записана на точно неговото име...

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Септември - Берое 0:1, гол на Леони

Столичани са единственият отбор в елита без равенство до момента

През първото полувреме зрителите на Националния стадион не станаха свидетели на нищо кой знае колко запомнящо се.

Двата тима играеха предимно в средата на терена, като атаките към двете врати бяха рядкост, съответно както и изстрелите в очертанията им.

Още след 15-ина минути игра Карлос Охене беше принудително заменен в състава на Берое, след тежък фаул на Галчев.

Снимка 308794

Самият Галчев също на няколко пъти спираше пробивите си, хващайки се за левия си крак, но остана на терена до края на първото полувреме.

Единственото попадение за откриващите 45 минути от срещата бе отбелязано в края й. То бе дело на Матеус Леони, дал преднина на гостите в резултата в доста важен и определящ момент от сблъсъка.

Берое владееше топката по-често от съперника, но пък 100%-вите ситуации в пеналта на Септември се брояха на пръстите на едната ръка.

В 77-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, за фаул на Бранеков срещу Камбуров. Голаджията застана зад топката на бялата точка, но ударът му бе спасен от съперниковия страж.

До края на срещата Камбуров опита да се реваншира за пропуска си, но така и не успя да го направи.

За Септември в предни позиции действа Мартин Тошев, подпомаган от Крис Гади, Борис Галчев и Владислав Романов, но нито един от тях не успя да порази вратата на старозагорци.

Столичани са единственият отбор в елита без равенство до момента. Тимът на Димитър Васев има само един гол в изиграните 4 мача, но той донесе победата срещу Пирин (Благоевград).