Градското дерби на Стара Загора завърши без победител. Отборите на Берое и Верея не се победиха на старта на новия сезон, отегчавайки футболните фенове с постно нулево реми.

Селекциите не се затрудниха почти по никакъв начин, като съперничеството бе белязано от много физически единоборства и червен картон на Мирослав Енчев от гостите в 78-ата минута.

В края беройци имаха възможността късметлийски да стигнат до победата, но удар с глава на Георги Динков срещна гредата.

Берое - Верея 0:0 (Развой на срещата по минути)

Първо реми в историята на градското дерби

Традиционно феновете на домакините, недоволни от получения хикс, изпратиха своите любимци с освирквания. Най-много негативни възгласи пък събра заменения през втората част Ерик Почански.

Снимка 304159

Футболната среща започна с цели 25 минути закъснение, тъй като един от прожекторите на стадион "Берое" така и не обля в светлина терена на едноименния тим. След дълги разговори между главния съдия и двамата старши-треньори, бе взето решение градското дерби да се проведе по план, въпреки недостатъчно добрата осветеност на "зеления килим".

Типично за стиловете на игра и на двата тима, двубоят започна мудно и с подчертано защитен характер. Първата по-интересна ситуация бе регистрирана в 10-ата минута, когато бърза атака на Берое премина през Педро Еуженио. Новото попълнение опита пас в перспектива за Ерик Почански, който обаче беше изпреварен от стража Аргилашки, секунди преди да отправи може би голов изстрел.

Томаш: Нямаше добра видимост, нямаше и футбол

Томаш: Дори да бяхме победили след гредата, нямаше да е заслужено

Специалистът пропусна зададения му въпрос дали Димитър Бербатов ще играе в Берое

В 15-ата минута в наказателното поле на Верея отново стана интересно. Топката достигна до Драгош Фиртулеску, който получи коженото кълбо на левия си крак и моментално отправи изстрел. За зла участ на румънеца, в последния момент тялото си подложи Салим Керкар, който предотврати по-големи неприятности за своя съотборник на вратата.

Снимка 304161

Берое сякаш уцели правилната вакса и заигра далеч по-бързо и опасно в предни позиции. Отново в епицентъра на събитията се озова новата румънска покупка Фиртулеску. Крилото финтира Слаев и пробва изстрел в незащитения ъгъл на Аргилашки. Точността му обаче изневери и бившият играч на Динамо (Букурещ) трябваше да види как топката излиза безобразно неточно в аут.

Виданов: Жалко е, че не почнахме сезона с победа

Павката Виданов: Голямо напрежение!

"Може би ни трябва време да довършим стила си"

Постепенно Верея изгуби битката в средата на терена. Момчетата на Илиан Илиев лесно грешаха при организирането на своите атаки и в 27-ата минута без малко не бяха наказани с гол. Фиртулеску открадна топката в центъра, след което подаде на набиращия скорост по крилото Почански. Ерик навлезе мощно в полето на съперника, но тук настъпи и моментът му на грешка. Вместо да отправи диагонален удар, той предпочете да комбинира със съотборник и сгреши.

Снимка 304160

Въпреки минутите си на спад, Верея също доказа, че може да бъде опасен пред съперниковата врата. "Лъвовете" организираха светкавична контра след пресечен пас на Като и Валери Домовчийски се озова на любима за него позиция, от която често е наказвал вратарите. Този път обаче ударът му срещна тялото на беройски бранител и не накара Перниш да се намесва по никакъв начин.

Полувремето можеше да завърши по перфектен начин за Верея в 43-ата минута. Опитният Елиаш безкомпромисно влезе в краката на Цонев и даде силен тласък на "лъвска" атака. Численото предимство на гостите позволи на Здравко Илиев да бъде изведен сам срещу Перниш, ала ударът му не намери очертанията на вратата. Това вбеси тичащият успоредно на него Осман Балде, който чакаше сам самичък на далечната греда.

Илиан Илиев: Верея трябва да играе малко по-офанзивно

Илиан Илиев: Не се получи особено красив мач

"Предстои ни доста работа"

Втората част, и по-скоро нейното начало, увеличиха недоволството сред феновете на Берое, които искаха възможно най-бързо техните любимци да отбележат попадение.

Първият точен изстрел за Берое в този мач бе факт чак в 58-ата минута. Павел Виданов игра с глава след едно центриране на Като, но ударът му попадна в обсега на Георги Аргилашки.

Снимка 304158

С оглед на множеството жълти картон по време на този мач, най-нормалното нещо се случи в 78-ата минута, когато играч на Верея бе изгонен. Мирослав Енчев направи неуспешен опит за симулация, който бе наказан с второ официално предупреждение от Кабаков, пращащо го предварително под душовете.

Това даде някакъв лек устрем в атаките на Беоре. При единствената по-добра възможност до края, Педро Еуженио не запази концентрация в решителния момент и така "зелено-белите" пропиляха отличната възможност да стартират шампионата с важни три точки.

И когато футболните стойности не бяха достигани чрез потенциала на играчите, то една късметлийска ситуация можеше да реши целия мач. В 88-ата минута Георги Аргилашки боксира след центриране в неговото поле. Отбитата топка сякаш инстинктивно бе отиграна с глава от Георги Динков и след дълъг полет кацна право върху горната греда на Верея.

В следващия кръг на Берое предстои неприятно гостуване на Дунав (Русе). Мачът ще се проведе на 24.07 от 20:30 часа. Точно след седмица пък Верея приема варненския Черно море от 18:45.