Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 3453

Берое и Верея извъртяха скучно 0:0 на старта в Първа лига

Берое и Верея отегчиха със скучен футбол в старозагорския полумрак

Безлично нулево реми в градското дерби

88′

ГРЕДА!! И когато футболните стойности не бяха достигани чрез потенциала на играчите, то една късметлийска ситуация можеше да реши целия мач. В 88-ата минута Георги Аргилашки боксира след центриране в неговото поле. Отбитата топка сякаш инстинктивно бе отиграна с глава от Георги Динков и след дълъг полет кацна право върху горната греда на Верея.

87′

Новото попълнение Матеус Леони замества бранителя Веселин Пенев.

83′

Ерик Почански напуска терена под бурните освирквания на собствените си фенове...

83′

Тактическа смяна на Илиан Илиев, който пуска в игра Илия Мунин вместо централния нападател Валери Домовчийски.

78′

ЧЕРВЕН КАРТОН!! С оглед на множеството жълти картони по време на този мач, най-нормалното нещо се случи в 78-ата минута, когато играч на Верея бе изгонен. Мирослав Енчев направи неуспешен опит за симулация, който бе наказан с второ официално предупреждение от Кабаков, пращащо го предварително под душовете.

73′

Много скучен футбол в Стара Загора. Играта се спира непрестанно заради здрави физически сблъсъци.

70′

Борислав Цонев направи грубо нарушение, което бе наказано с жълт картон.

66′

Селим Бен Джемия получи жълт картон, защото не се подчини на разпореждане на главния съдия Кабаков.

63′

Смяна за Верея - Елиаш отстъпва мястото си на Меди Фенуш.

58′

Първият точен изстрел на Берое в този мач бе факт чак в 58-ата минута. Павел Виданов игра с глава след едно центриране на Като, но ударът му попадна в обсега на Георги Аргилашки.

56′

Румънска смяна в Берое. Драгош Фиртулеску отстъпва мястото си на своя сънародник Серджиу Негрут.

53′

Педро Еуженио е вторият футболист на Берое, който получава жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

ЗДРАВКО ИЛИЕВ!! Полувремето можеше да завърши по перфектен начин за Верея в 43-ата минута. Опитният Елиаш безкомпромисно влезе в краката на Цонев и даде силен тласък на "лъвска" атака. Численото предимство на гостите позволи на Здравко Илиев да бъде изведен сам срещу Перниш, ала ударът му не намери очертанията на вратата. Това вбеси тичащият успоредно на него Осман Балде, който чакаше сам самичък на далечната греда.

37′

Жълт картон за Кохей Като, който предотврати много опасна контраатака на Верея.

30′

ДОМОВЧИЙСКИ! Въпреки минутите си на спад, Верея също доказа, че може да бъде опасен пред съперниковата врата. "Лъвовете" организираха светкавична контра след пресечен пас на Като и Валери Домовчийски се озова на любима позиция за него, от която често е наказвал вратарите. Този път обаче ударът му срещна тялото на беройски бранител и не накара Перниш да се намесва по никакъв начин.

27′

Постепенно Верея изгуби битката в средата на терена. Момчетата на Илиан Илиев лесно грешаха при организирането на своите атаки и в 27-ата минута без малко не бяха наказани с гол. Фиртулеску открадна топката в центъра, след което подаде на набиращия скорост по крилото Почански. Ерик навлезе мощно в полето на съперника, но тук настъпи и моментът му на грешка. Вместо да отправи диагонален удар, той предпочете да комбинира със съотборник и сгреши.

20′

ФИРТУЛЕСКУ! Берое сякаш уцели правилната вакса и заигра далеч по-бързо и опасно в предни позиции. Отново в епицентъра на събитията се озова новата румънска покупка Фиртулеску. Крилото финтира Слаев и пробва изстрел в незащитения ъгъл на Аргилашки. Точността му обаче изневери и бившият играч на Динамо (Букурещ) трябваше да види как топката излиза безобразно неточно в аут.

16′

Първи жълт картон в мача. Получава го Мирослав Енчев, който закъсня с влизането си в краката на Борислав Цонев.

15′

Фиртулеску! В 15-ата минута в наказателното поле на Верея отново стана интересно. Топката достигна до Драгош Фиртулеску, който получи коженото кълбо на левия си крак и моментално отправи изстрел. За зла участ на румънеца, в последния момент тялото си подложи Салим Керкар, който предотврати по-големи неприятности за своя съотборник на вратата.

10′

Типично за стиловете на игра и на двата тима, двубоят започна мудно и с подчертано защитен характер. Първата по-интересна ситуация бе регистрирана в 10-ата минута, когато бърза атака на Берое премина през Педро Еуженио. Новото попълнение опита пас в перспектива за Ерик Почански, който обаче беше изпреварен от стража Аргилашки, секунди преди да отправи може би голов изстрел.

4′

Основният коз на Илиан Илиев в преодоляването на Берое ще бъде използването на бившите "зелени" кадри - Георги Андонов, Елиаш, Салим Керкар, Мирослав Енчев, Пламен Колев и Здравко Илиев.

3′

Берое не загуби последните си 5 шампионатни мача преди елиминациите през миналия сезон. Заралии са в серия и от пет домакинства, в които неизменно успяват да се разпишат.

2′
Главен съдия на срещата е Георги Кабаков, който е ръководил 19 мача на Берое ( 5 победи, 9 равенства, 5 загуби при голова разлика 17-13). Пловдивчанинът е свирил и 2 мача на Верея (1 равенства, 1 загуба при голова разлика 4-5).

1′

НАЧАЛОТО НА ДВУБОЯ! Футболната среща започна с цели 25 минути закъснение, тъй като един от прожекторите на стадион „Берое“ така и не обля в светлина терена на едноименния тим. След дълги разговори между главния съдия и двамата старши-треньори, бе взето решение градското дерби да се проведе по план, въпреки недостатъчно добрата осветеност на „зеления килим“.