Берое и ФК ЦСКА 1948 не се победиха в късния двубой от програмата на Първа лига.

Срещата бе първа между двата тима на ниво в елит в българския футбол, но съдържаше сериозен заряд и стари сметки за уреждане. Само преди три седмици Берое разгроми новия член на елита с 4:0 в контрола под Аязмото и "червените" се опитаха да заличат лошото впечатление.

Това не се случи, като попадения в Стара Загора не бяха реализирани.

Снимка 492686

Херо се върна към схема с трима в защита, след като при успеха над Левски на "Герена" на старта на сезона, Берое игра с четирима. Това обаче не доведе до очаквания положителен ефект за състава му.

Мартин Камбуров се опита, но не успя да накаже бившите си съотборници, в опит да намали изоставането си от 16 гола до рекорда на Петър Жеков.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Берое - ФК ЦСКА 1948 0:0, по една греда за двата отбора!

Без сериозни проблеми и за двамата треньори

Първото полувреме беше динамично, като домакините се опитваха да владеят топката по-често от съперника си и да налагат преса.

Те използваха предимно крилата си, за да притискат своя опонент в половината му. Поне в началните минути тази стратегия не сработваше и до сериозни опасности не се стигаше.

Снимка 492687

Гостите отговаряха с центрирания към Мартин Камбуров, като често топката се оказваше в краката на Галин Иванов, който я препращаше на състезателите, намиращи се пред него в нападението на столичани.

В средата на първата част Серкан Юсеин получи топката пред наказателното поле на съперника и стреля незабавно, но за негово нещастие кълбото се отби в рамката на вратата на ФК ЦСКА 1948.

Снимка 492691

Берое отговори подобаващо, като индивидуален пробив на Макута завърши със силен негов удар, но също както и в ситуацията за софиянци, кълбото се отби в гредата и не попадна в мрежата на вратата, пазена от Наумов.

Самият вратар на ФК ЦСКА 1948 трябваше да се намесва след мощен изстрел на Октавио, като го направи по отличен начин и не позволи да бъде преодолян.

Така след първите 45 минути на двубоя нулевото равенство се запази непроменено.

Втората част далеч не бе толкова сериозно изпълнена със събития, колкото откриващата.

Множество промени в двата тима, официални предупреждения на килограм и общо 9 засади маркираха полувремето.

Снимка 492690

Камбуров не успя да се разпише и бе заменен от Топузов след малко повече от час игра.

Галин Иванов пък остана до края на терена, но не успя да помогне на състава си да постигне нещо повече в мача.

Снимка 492689

Малко преди края Серкан също бе заменен, след като получи мускулно разтежение.

Победител в мача в Стара Загора нямаше, като двете единайсеторки поделиха по една точка.