Берое и Ботев (Пловдив) си спретнаха равенство в петия кръг на Първа лига. Очаквано битката за Тракия бе доста здрава, но завърши без победител. Головете бяха дело на Педро Еуженио, който откри резултата за старозагорци през първата част и Тодор Неделев, който оформи крайното 1:1. Гостите от Пловдив останаха и с човек по-малко няколко минути преди последния съдийски сигнал, като причината най-вероятно е заради реплики към главния рефер на срещата.

ТОПСПОРТ проследи случващото се на терена в Стара Загора на живо:

Битката за Тракия: Берое - Ботев (Развой на срещата по минути)

Това е 96-ото издание на дербито между двата отбора

След изиграните 45 минути, отборът на домакините определено остави много добри впечатления. Старозагорци бяха по-идейния тим на терена и заслужено отбелязаха гол още през първата част. Повечето атаки бяха именно на тяхната сметка, докато "канарчетата" рядко успяваха да създадат нещо интересно пред вратата на Берое.

Още във 2-ата минута Фиртулеску намери Райнов, който премина през бранител на "жълто-черните" и стреля от границата на пеналта. Чворович направи доста колебливо спасяване, но все пак опази мрежата си "суха". 60 секунди по-късно, Охене подаде към Леони и той пробва остро центриране, но стражът на гостите изпревари Негрут.

Офанзивата на Берое бе доста осезаема през първите 10-ина минути. Пробив на Фиртулеску завърши с центриране, след което топката попадна у Леони. Той се пробва да намери свой съотборник, но не неуспешно. Въпреки това пловдивчани бяха доста шокирани от натиска.

В 10-ата минута Негрут получи чудесна възможност да открие резултата. Райнов овладя топката след изпълнение на корнер и подаде към футболиста, а той без да се замисли стреля с глава, но топката премина на сантиметри от напречната греда. Само 3 минути след това, отново Негрут пробва късмета си, но този път опитът му бе разочароващ и не затрудни Чворович.

В 16-ата минута логичното най-накрая се случи и Педро Еуженио изведе напред в резултата домакините.

Първата сносна атака за "канарчетата" бе чак в 25-ата минута, когато Виана се пребори за топката в центъра и намери Балтанов, който бе фронтално срещу вратата. Милен Желев обаче успя да се намеси и предотврати опасността пред мрежата на своя тим.

След това се усети оживление в редиците на евробоеца и Тони Тасев блесна с чудесен пробив отляво, но устремът му бе спрян от Павел Виданов, който успя да изчисти. В добавеното време на първата част Тодор Неделев разочарова със слабо изпълнение от фаул. Футболистът на Ботев изпрати топката право в ръцете на вратаря на Берое и опропасти хубавия шанс да изравни още през първите 45 минути.

За разлика от първото полувреме, втората част започна с натиск на Ботев, който даде резултат още в 57-ата минута. Тодор Неделев успя да се реваншира за грешката си от преди почивката и след като напредна в наказателното поле с точен шут върна равенството в Стара Загора.

В 59-ата минута Томаш пусна в игра доскорошният голмайстор и капитан на Локомотив (Пловдив) - Мартин Камбуров, който записа своя официален дебют с фланелката на Берое.

През следващите минути "канарчетата" пробиваха защитата на Берое почти при всяка своя атака. Неделев на няколко пъти опита да прониже отново мрежата на Перниш, но вратарят бе безпогрешен.

Карачанаков опита да изравни силите със страхотно воле, но Чворович успя да спаси. Точно след това отново Неделев  бе изведен в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, но късметът бе на страната на домакините и топката срещна гредата.

Камбуров нямаше много шансове за изява, тъй като пресата на Ботев наистина бе осезаема, но успя да отправи силен удар малко преди края, след който обаче топката излезе в аут.

В 90-ата минута Цветомир Панов остави съотборниците си с човек по-малко, след като получи директен червен картон, а причината остана неясна. Той извърши нарушение в атака, но определено то не бе за такава санкция. Останаха съмнения, че футболистът на Ботев отправи остри реплики към главния съдия на срещата и затова бе декориран в червено.

Така Битката за Тракия остана без победител, но определено мачът бе изпълнен с доста футболни достойства и заслужено двата отбора си поделят по точка.