Кълбото среща рамката на вратата на съперника!

ГРЕДА!

Малшанс за домакините.

59′

Включванията на Карлос Охене в акциите на Берое позволяват на съперниковите футболисти да атакуват директно неговата зона, при организираните от тях контраатаки.

В тима на домакините би следвало да бъдат внимателни за този момент в играта си.

54′

Етър стои добре на терена, въпреки това, че е с човек по-малко.

Бранят се успешно футболистите на тима.

Изглежда сякаш двата отбора са с равен брой полеви състезатели.

47′

Засада на Еуженио.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина под знака на превъзходството за домакините. Те наложиха темпо на игра, с което съперникът им прие да се съобразява.

Срещата бе "чиста", като на първо време нарушенията отсъстваха, за сметка на приятния за наблюдаване футбол.

Постепенно обаче играта се изнерви, като фауловете зачестиха.

В средата на първата част първо старозагорци, а след тях и великотърновските им опоненти, претендираха, че в тяхна полза е трябвало да бъде отсъдена дузпа.

Първо Камбуров падна в наказателното поле на Етър, а след това Батрович направи това в пеналта на Берое. В ситуацията за домакините фаул срещу нападателя по-скоро нямаше. Батрович обаче действително бе фаулиран от Баранов, което остави известни съмнения около ситуацията.

Между 39-ата и 41-ата минути Венцислав Василев получи два бързи жълти картона и бе принуден да напусне играта. Във втория случай фаул на бившия футболист на ЦСКА обаче по-скоро нямаше, което изнерви целия щаб на Етър.

В последните мигове от полувремето Камбуров напредна, вратарят на съперника сгреши и не успя да се намеси добре, оставяйки голаджията пред опразнената от него врата. Изстрелът на Камбуров обаче не беше точен, като с него бе сложен и край на първото полувреме.

45′

Почивка.

44′

Пропуск на Камбуров!

Не успя да вкара топката той в мрежата, въпреки че вратарят на Етър не бе на мястото си.

42′

Артюнин сменя Батрович.

41′

Втори жълт картон за Василев.

В рамките на 120 секунди той извърши два необмислени фаула, заради които е принуден да напусне терена преждевременно.

39′

Жълт картон за Василев.

38′

Батрович също пада в пеналта.

Сигнал за дузпа отново не последва.

Сега, на свой ред, гостите са недоволни от решението.

37′

Жълт картон за Камбуров.

За реплика към Кабаков.

36′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Мартин Камбуров открива резултата!

Нападателят се разписва от близка дистанция, в опразнената пред него врата, след продължително разбъркване в полето на Етър.

34′

Мартин Камбуров пада в наказателното поле!

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Георги Кабаков бе далеч от ситуацията, като по всяка вероятност се уповава на виждането на своя колега до страничната линия, който не сигнализира за фаул.

31′

Берое опитва по-директен подход, с атаки по крилата и такива през централната част от терена, придружени с остри центрирания.

Постепенните действия явно не дадоха очаквания резултат за тима.

25′

Претенции за игра с ръка в наказателното поле на Берое.

Топката срещна тялото на Баранов.

При обръщането му кълбото достигна и до дясната му ръка.

Неволни бяха действията на състезателя на старозагорския отбор.

20′

Василев извършва нарушение в атака.

Фаулът беше срещу Иван Стоянов.

18′

Футболистите на Етър много умело "убиват" темпото на игра, което се опитва да наложи съперникът.

Само една по-опасна атака за тима в мача до момента.

Далечен удар на Сърмов минава встрани от целта.

15′

Бърза атака за домакините.

Центриране отдясно намира Камбуров.

Таранът се разминава с топката.

10′

Натискът на Берое продължава.

Отварят се обаче цели зони в отбраната на тима, които могат да бъдат използвани от съперника.

Само две спирания на играта, заради извършени нарушения.

"Чиста" игра.

7′

Камбуров бе изведен сам срещу Иванов!

Стражът на Етър излиза своевременно и предотвратява опасността пред вратата си.

Чудесна ситуация беше това за отбелязване на гол.

5′

Лек териториален превес за домакините в началните минути на срещата.

Без опасности пред двете врати, все още.

1′

70 Стоян Иванов 7 Милчо Ангелов

Отборите на Берое и Етър се изправят един срещу друг в последния двубой от 22-ия кръг в Първа лига.

Двата тима стартираха шампионата по съвършено различен начин, което прави битката им Стара Загора повече от интересна.

Верея глобен с 15 000 лева заради съмнителни мачове с Берое, Славия и ЦСКА

Това разкри председателят на ДК към БФС Юрий Кучев

Домакините заемат пета позиция с 36 точки. В последните си пет шампионатни срещи футболистите на Александър Томаш записаха две победи и три загуби. Днес те няма да могат да разчитат на наказания Ерол Алкан. Контузен все още пък е Владимир Гаджев.

Красимир Балъков: Етър няма какво да губи срещу Берое

"Ако стигнем до шестото място, няма да има по-голяма награда за футболистите"

Етър продължава да води люта битка за Топ 6, като в момента се намира на седмата позиция с 33 пункта.

Възпитаниците на Красимир Балъков вече изравниха рекорда си от изминалия шампионат, когато за 36 кръга постигнаха 10 победи. Сегашното постижение пък е сътворено след само 21 мача.

"Виолетовите" не са побеждавали Берое от 1994 година. Оттогава насам те са инкасирали две равенства и четири поражение от заралии.

Главен съдия на срещата ще бъде Георги Кабаков, с помощници Диян Вълков и Мартин Маргаритов. Делегат на БФС е Райчо Райчев и Евгени Георгиев.