Жълт картон за Щерев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи две попадения на феновете по трибуните. Те обаче едва ли бяха във вратата, която се искаше на преобладаващата част от запалянковците на стадиона.

Стартът не беше особено убедителен за Арда, като футболистите на Дунав изглеждаха далеч по-концентрирани пред съперниковата отбрана и създаваха положение след положение.

В рамките на само няколко игрови минути Атанасов си изкара два последователни жълти картона, с което допринесе за увеличаването на напрежението в редиците на тима си, оставяйки го с човек по-малко на игрището.

Само минута след като това стана факт, Долапчиев прати опасно топката в полето на вратаря, получи се разбъркване, при което Щерев се оказа най-съобразителен, стреля, имаше и неточно отиграване и ненавременна намеса на Леони, след което топката влезе във вратата. В крайна сметка голът бе записан в пасива на Леони.

Седем минути преди почивката обаче Щерев показа, че днес е неговият ден, като отново след добри действия на Долапчиев покачи на 2:0 за русенци, пред невярващия поглед на съперника.

До паузата гостите дори можеха да стигнат до отбелязването и на трети гол, но този път късметът не беше на тяхна страна.

Така Дунав (Русе) е по-добрият тим на терена за първото полувреме и заслужено води с два гола преднина.

45′

Почивка.

42′

Леони се намесва решително, при поредната акция на гостите.

Натиск на Дунав, което едва ли се нрави на феновете по трибуните.

Категорично по-добро представяне за русенци в мача, до момента.

38′

ГОООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Долапчиев пропуска топката, тя стига до Щерев.

Пореден точен изстрел за футболиста в срещата!

Справя се с Банков и покачва на 2:0 в полза на русенци!

33′

Жълт картон за Милчев.

30′

Жълт картон за Цанков.

24′

ГОООООООООООООЛ!!!

0:1!

Свилен Щерев дава преднина на гостите!

Долапчиев заблуди съперниковите бранители, след което Щерев се намеси.

Изглежда ще има съмнения дали не става дума за автогол на Леони, който също докосна кълбото.

Точно така. Потвърдено. Автогол в пасива на Леони.

22′

Атанасов изгонен.

Арда остава с човек по-малко на терена.

15′

Жълт картон за Лазаров.

13′

Лазаров и Мартинов се сблъскаха тежко.

Остават да лежат на терена.

12′

Изстрел на Ненов!

Топката минава над вратата.

Чудесно изпълнение на свободен удар от футболиста на гостите.

Сантиметри не му достигнаха, за да затрудни стража на домакините.

11′

Жълт картон за Атанасов.

8′

Нова атака отдясно за домакините.

Ковачев пробива.

Не достига до възможност за центриране и ситуацията ще трябва да започне от самото начало.

7′

Пробиви по крилата пък изглежда е указанието към домакините.

Основно използват десния си фланг, за момента.

5′

Гостите ще пробват извеждащи подавания към Долапчиев.

Това е, което вече три пъти опитаха, само в рамките на откриващите минути от срещата.

1′

22 Атанас Кръстев 31 Атанас Стамболов

Арда приема Дунав в мач от група "Б" на плейофите в Първа лига. Двубоят е днес от 19:00 часа на "Лаута" в Пловдив.

Тимът от Кърджали ще си осигури оставането в елита и на теория при победа.

Снимка 482559

Успех ще им донесе и участие в баражите за седмото място в крайното класиране.

Левски спечели гостуването си на Арда с 3:1

Георги Тодоров върна Левски на победния път, "сините" с първи успех за 2020 година

Отстраняването на Петър Хубчев даде нужния ефект

Двата тима играха и при подновяването на сезона, като завършиха 0:0 в Русе. Домакините нямат успех през календарната година и ще се опитат да го постигнат днес.

Аут за Арда е вратарят Иван Караджов. Иван Коконов ще стартира зад нападателя Радослав Василев.