Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 2467
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Арда и ЦСКА завършиха 1:1 в efbet Лига

ЦСКА не победи и Арда! "Червените" натрупаха 6 мача поред без успех в шампионата

Резерва спаси столичния гранд от поражение

90+3′

Жълт картон за Иван Караджов, който бави играта.

90+2′

СИНКЛЕР! ЦСКА активно продължи да търси трите точки до самия край. Джером Синклер отново беше този, който накара "сините" футболисти да треперят за точката в мача. Поредното му добро включване отдясно отново остави без алтернатива Сулака. Изстрелът му този път бе насочен под гредата, там където обаче Караджов можеше да реагира и изби в корнер.

87′

Веднага, след като се появи в игра, Румен Руменов получава жълт картон.

86′

Румен Руменов заменя Спас Делев. Поредна смяна в Арда

84′

ГРЕДА! Джером Синклер можеше да се превърне в големия герой за ЦСКА, ако шест минути преди края бе отбелязал и за пълния обрат. Британецът скочи най-високо след корнер, но за втори път тази вечер горната греда бе верен съюзник на домакините.

83′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 1:1!! СИНКЛЕР! Стамен Белчев заработи суперлативи по негов адрес, след като в 83-ата минута пуснатият от него в игра Джером Синклеър възстанови паритета. Футболистът, собственост на Уотфорд, получи хитър пас от Амос Юга. Последва каскада от финтове, която завърши със силен удар по земя, който се оказа невъзможен за спасяване от Караджов.

80′

АЛИ СОУ! Инкасираното попадение разгневи "армейците", които тръгнаха далеч по-амбицирано в атака. След опит за предна ножица на Ахмедов, по-чистата ситуация се откри пред Али Соу. Енрике Рафаел му предостави отлично центриране по фланга, а африканецът насочи с глава. Коженото къбло обаче намери външната страна на кърджалийската мрежа.

78′

Иван Турицов се появява в игра за ЦСКА. Той заменя Тибо Вион.

72′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 1:0!! КОВАЧЕВ! С оглед развоя на събитията след почивката, Арда заслужено стигна до откриващото попадение в 72-ата минута. Емил Мартинов дублира Иван Коконов по фланга и халфът отправи много точно центриране в полето на ЦСКА. Там отбраната на "червените" бе оставила непокрит Светослав Ковачев. Младокът демонстрира голяма класа и без никаква подготовка разстреля Бусато за 1:0.

71′

Промяна и в състава на домакините. Лъчезар Котев отстъпва мястото си на Иван Тилев.

70′

Офанзивна рокада от "червените". Ахмед Ахмедов заменя Жеферсон.

69′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Голяма неприятност сполетя наставника на ЦСКА - Стамен Белчев. Бранителят Юрген Матей получи разтежение в задната част на бедрото и с ясни знаци показа, че не може да продължи срещата. Така на негово място се появи капитанът Валентин Антов.

64′

Иван Коконов получава картон, защото удари без топка Жеферсон.

62′

АЛИ СОУ! Нападателят на ЦСКА - Али Соу напомни за присъствието си в 62-ата минута. Гамбиецът се бе позиционирал на границата на наказателното поле и шутира без подготовка. Това обаче и предопредели сериозната неточност на неговото изпълнение.

61′

Енрике Рафаел пък заменя другия титулярен флангови играч Жул Кейта.

60′

Георги Йомов напуска играта, а вместо него ще видим Джером Синклеър.

58′

Амос Юга направи тактическо нарушение срещу Иван Коконов и получи картон.

57′

Официално предупреждение за Ганев от Арда.

53′

ДЕЛЕВ! Арда пропиля най-чистото голово положение от началото на мача в 53-ата минута. Милен Стоев се пребори за първа топка в центъра, а изявата му се превърна в извеждащ пас за Спас Делев. Нисичкият стрелец елегантно финтира Матей, след което стреля с левия си крак. Бусато отново се намеси ключово и отрази голямата опасност.

49′

Първа промяна в лагера на Арда. Милен Желев влиза в игра вместо Деян Лозев.

48′

ДЕЛЕВ! Нападателят на домакините Спас Делев отправи коварна топка към полето на ЦСКА в 48-ата минута. Кълбото премина през купа от играчи, а Бусато нямаше необходимата видимост. Латиноамериканецът все пак се намеси подобаващо, а Сулака не успя да се възползва от последвалата възможност за добавка.

47′

Амос Юга осъществи отличен извеждащ пас за Али Соу в 47-ата минута. Нападателят обаче си помогна с ръка и атаката беше спряна от главния съдия Гидженов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Малко преди Радослав Гидженов да даде сигнал за почивка, Тиаго реши да вземе нещата в свои ръце и напредна през центъра. Пробивът му завърши с удар от границата на наказателното поле, който след контакт с играч на домакините, излезе в корнер.

40′

ГРЕДА ЗА ЦСКА!!! Гостите от София бяха изключително близо до отбелязването на гол в 40-ата минута. Центриране на Йомов внесе напрежение в полето на Арда, като Мартинов и Лозев си попречиха в стремежа за изчистване. Така кълбото попадна у Амос Юга, който с бомбен шут разтресе горната греда на безпомощния Караджов.

39′

Към края на полувремето домакините имаха възможността да изпълнят няколко последователни корнера, които не притесниха особено Бусато и отбраната пред него.

31′

Първи жълт картон в  мача. Получава го Сулака от Арда, който спря с ръка опит за изстрел на Тиаго.

30′

Атаките на ЦСКА продължиха да се развиват предимно по фланга. В 30-ата минута Жеферсон пласира добра топка в полето на Арда, но Иван Караджов излезе навреме и улови преди тя да бе стигнала до Али Соу.

23′

ШАНС ЗА АРДА! Отбраната на ЦСКА можеше да се вкара в голяма беля с настъпването на 23-ата минута. Жеферсон върна дискусионно към Занев. От своя страна капитанът, поставен под напрежение от Делев, също сбърка, пробвайки да върне назад за Бусато. Само бързата реакция на бразилския страж не позволи нападателят на Арда да открадне кълбото и може би да даде аванс за своя тим.

21′

Спас Делев реши да пробва късмета си директно от фаул в 21-ата минута. В изпълнението му имаше сила, но не и необходимата точност. Кълбото премина високо над горната греда на Бусато.

13′

"Червените" опитаха заучена ситуация при статично положение, която този път не бе изпълнена по най-добрия начин.

8′

Началото на този двубой не предложи емоционални мигове за привържениците по трибуните. Съперниците главно опитваха да се пробият по фланговете, където внимание върху своята персона приковаха Иван Коконов и Жул Кейта. Нито един от споменатите обаче не притесни сериозно отбраната срещу себе си.

1′