Отборът на Арда постигна своя първи успех през новия сезон. Тимът от Кърджали изигра много силен двубой и заслужено спечели като гост срещу дебютантите във футболния ни елит ФК ЦСКА 1948.

Възпитаниците на Николай Киров се поздравиха с победа 2:0, като се разписаха по веднъж в двете полувремена. В 13-ата минута край на почти 12-месечната си голова суша сложи Спас Делев, а след паузата фамозно попадение със задна ножица реализира Коконов. "Сините" имаха възможност да отбележат и още в мрежата на Наумов, но младежкият национал беше на висота.

Снимка 493466

Най-чистата ситуация за ФК ЦСКА 1948 пък пропиля Мартин Камбуров, ударил греда в 70-ата. Именно Арда е отборът в Първа лига, срещу който легендарният голаджия все още няма попадение. По този начин "червените" на Краси Балъков остават без успех от началото на кампанията. До тази вечер те имаха две равенства.

ФК ЦСКА 1948 - Арда 0:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят сложи край на третия кръг в Първа лига

Гостите от Арда донякъде изненадаха своя домакин, след като не му позволиха да осъществи очаквания си натиск. Нещо повече, играчите на Николай Киров дори нанесоха и първия точен изстрел в двубоя, който обаче с лекота бе уловен от Даниел Наумов.

Лоша новина сполетя Красимир Балъков и неговия треньорски щаб в 12-ата минута. Малко след началото на мача, Димитър Савов получи травма и трябваше да мине известно време, за да стане напълно ясно, че той няма да може да продължи срещата. Така на неговата позиция по спешност се появи Симеон Петров.

Снимка 493470

Сериозната преса, която "сините" оказваха даде резултат и кърджалийци поведоха в резултата с настъпването на 13-ата минута. Иван Коконов пусна перфектен пас зад гърба на отбраната за Спас Делев, който сам срещу Наумов не сгреши - 0:1. По този начин той сложи край и на налегналата го ужасяваща голова суша, датираща от 30 август, 2019 година.

Бързият преход на Арда в атака, явно се оказваше сериозен проблем за ФК ЦСКА 1948. Селекцията на Красимир Балъков нямаше адекватен отговор на демонстрирания от гостите футбол. От своя страна, "сините" създадоха още няколко добри ситуации пред Наумов. Ковачев и Деян Лозев обаче не бяха концентрирани в решителния момент.

"Червените" имаха желание главният съдия да отсъди дузпа в тяхна полза след половин час футбол на националния стадион. Галин Иванов падна на тревата при въздушна битка с Милен Стоев, но това не се оказа достатъчен довод за Радослав Гидженов да посочи бялата точка.

Снимка 493475

Публиката на ФК ЦСКА 1948 се посъбуди в 32-ата минута, когато слабо изчистена топка от Милен Стоев се превърна в отлична възможност за техничен изстрел на Денислав Александров. Кълбото летеше под горната греда на Симеонов, ала вратарят впечатли с акробатично спасяване.

Нямаше да бъде незаслужено, ако Арда се бе оттеглил с два гола преднина на почивката. В 42-ата минута Светослав Ковачев внесе сериозно напрежение в отбраната на ФК ЦСКА 1948. Получи се неразбирателство между Димо Атанасов и Симеон Петров, което помогна на младежкия национал да ги финтира много елегантно, а след това и да отправи изстрел. За негово съжаление, коженото кълбо не посети далечния ъгъл на Наумов.

На почивката Красимир Балъков моментално прибегна до промени в своя състав. Той пусна в игра Георги Русев и Лазар Марин. Терена от своя страна напуснаха Даниел Младенов и Димо Атанасов.

Снимка 493474

Второто полувреме започна със сериозно изпитание за вратаря на гостите. Васил Симеонов обаче внимаваше, след като отрази изстрел от далечна дистанция на Серкан Юсеин.

Монтана спечели домакинството си на Етър с 1:0

Монтана пое към високите етажи на Първа лига след изстрадан успех над Етър

Сергей Георгиев се превърна в големия герой за новаците

Поредна бърза атака на Арда даде ефект в 59-ата минута и гостите поведоха с 0:2. Емил Мартинов напредна с топка в крака, пускайки много хитър пас за Матеус Леони. Крайният бранител остана сам срещу Наумов, но младежкият национал блокира. Оттам кълбото попадна в обсега на Иван Коконов, който не се посвени да матира съперника с фамозна задна ножица. Излишно е да ви описваме каква радост предизвика неговото изпълнение в "сините" редици.

Снимка 493477

ФК ЦСКА 1948 запази плахи надежди за нещо в този мач, след като Даниел Наумов сътвори решително спасяване в 70-ата минута. Той трябваше да оправя сериозна грешка на Симеон Петров, позволил си да бъде преодолян леко от Спас Делев.

До края срещата просто се доиграваше, а направените смени и в двата тима, не спомогнаха за промяна на резултата.

Снимка 493468

В следващия кръг ФК ЦСКА 1948 гостува на лидера Царско село. Арда приема на свой терен Ботев (Пд).