Серкан Юсеин ще отстъпи мястото си на Цветомир Тодоров.

Васил Симеонов бави играта и получава жълт картон.

75′

Михаил Александров ще доиграе срещата, като заменя Светослав Ковачев.

72′

КАМБУРОВ! Опитният нападател на домакините Мартин Камбуров напомни за себе си едва в 72-ата минута, когато след удар с глава намери едва страничната греда на Арда. Доброто центриране беше дело на Галин Иванов.

70′

ДЕЛЕВ! ФК ЦСКА 1948 запази плахи надежди за нещо в този мач, след като Даниел Наумов сътвори решително спасяване в 70-ата минута. Младежкият национал трябваше да оправя сериозна грешка на Симеон Петров, позволил си да бъде преодолян леко от Спас Делев.

67′

Нарушение на Димитър Пиргов срещу Коконов.

Снимка 493475

62′

Васил Шопов отстъпва мястото си на младия нападател Ангел Бастунов.

59′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 0:2!! КОКОНОВ! Поредна бърза атака на Арда даде ефект в 59-ата минута и гостите поведоха с 0:2. Емил Мартинов напредна с топка в крака, пускайки много хитър пас за Матеус Леони. Крайният бранител остана сам срещу Наумов, но младежкият национал блокира. Оттам кълбото попадна в обсега на Иван Коконов, който не се посвени да матира съперника с фамозна задна ножица. Излишно е да ви описваме каква радост предизвика неговото изпълнение в "сините" редици.

58′

Матеус Леони фаулира съперник и получи наказателен картон.

53′

Венцислав Василев получава жълт картон заради разправия със съдията.

48′

Второто полувреме започна със сериозно изпитание за вратаря на гостите. Васил Симеонов обаче внимаваше, след като отрази изстрел от далечна дистанция на Серкан Юсеин.

Снимка 493480

47′

Лазар Марин заменя Даниел Младенов.

46′

На почивката Красимир Балъков моментално прибегна до промени в своя състав. Той пусна в игра Георги Русев и Лазар Марин. Терена от своя страна напуснаха Даниел Младенов и Димо Атанасов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 493467

42′

КОВАЧЕВ!! Нямаше да бъде незаслужено, ако Арда се бе оттеглил с два гола преднина на почивката. В 42-ата минута Светослав Ковачев внесе сериозно напрежение в отбраната на ФК ЦСКА 1948. Получи се неразбирателство между Димо Атанасов и Симеон Петров, което помогна на младежкия национал да ги финтира много елегантно, а след това и да отправи изстрел. За негово съжаление, коженото кълбо не посети далечния ъгъл на Наумов.

32′

АЛЕКСАНДРОВ! Публиката на ФК ЦСКА 1948 се посъбуди в 32-ата минута, когато слабо изчистена топка от Милен Стоев се превърна в отлична възможност за техничен изстрел на Денислав Александров. Кълбото летеше под горната греда на Симеонов, ала вратарят впечатли с акробатично спасяване.

30′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! "Червените" имаха желание главният съдия да отсъди дузпа в тяхна полза след половин час футбол на националния стадион. Галин Иванов падна на тревата при въздушна битка с Милен Стоев, но това не се оказа достатъчен довод за Радослав Гидженов да посочи бялата точка.

29′
Снимка 493468

25′

Бързият преход в атака на Арда, явно се оказваше сериозен проблем за ФК ЦСКА 1948. Селекцията на Красимир Балъков нямаше адекватен отговор на демонстрирания от гостите футбол. От своя страна, "сините" създадоха още няколко добри ситуации пред Наумов. Ковачев и Деян Лозев обаче не бяха концентрирани в решителния момент.

22′

Първи жълт картон в мача. Получава го Галин Иванов, който удари без топка Деян Лозев.

14′
Снимка 493469

13′

ГООЛ ЗА АРДА!! 0:1!!! ДЕЛЕВ! Сериозната преса, която "сините" оказваха даде резултат и кърджалийци поведоха в резултата с настъпването на 13-ата минута. Иван Коконов пусна перфектен пас зад гърба на отбраната за Спас Делев, който сам срещу Наумов не сгреши - 0:1. По този начин той сложи край и на налегналата го ужасяваща голова суша, датираща от 30 август, 2019 година.

12′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Лоша новина сполетя Красимир Балъков и неговия треньорски щаб в 12-ата минута. Малко след началото на мача, Димитър Савов получи травма и трябваше да мине известно време, за да стане напълно ясно, че той няма да може да продължи срещата. Така на неговата позиция по спешност се появи Симеон Петров.

5′

Гостите от Арда донякъде изненадаха своя домакин, след като не му позволиха да осъществи очаквания си натиск. Нещо повече, играчите на Николай Киров дори нанесоха и първия точен изстрел в двубоя, който обаче с лекота бе уловен от Даниел Наумов.

Снимка 493466

1′

24. Лазар Марин 33 Иван Тилев

Двубоят между ФК ЦСКА 1948 и Арда (Кърджали) ще сложи край на третия кръг в Първа лига. Срещата започва в 21:00 часа и ще се играе на националния стадион.

И двата тима започнаха сезона с по две равенства и вече нямат търпение да запишат първи успех.

Новаците от столицата направиха 2:2 с ЦСКА, а след това отмъкнаха точка при гостуването си на Берое. Арда пък изпусна аванс от два гола срещу Монтана и накрая драматично стигна до 3:3, а преди седмица надигра Левски, но мачът завърши 1:1.

Чочев каза кога очаква да се върне на терена

И благодари на ръководството на ФК ЦСКА 1948

Наставникът на домакините Красимир Балъков няма сериозни кадрови проблеми. С контузия продължава да е голмайсторът от миналия сезон Андон Гущеров, но в атака тимът разполага с неостаряващия Мартин Камбуров.

ФК ЦСКА 1948 покани всички свои бивши служители и футболисти на мача с Арда

Тогава тимът ще получи своите медали за първото място във Втора лига

Радослав Василев и Милен Желев са под въпрос за Арда. Двамата не се появиха в игра срещу Левски и е по-вероятно да пропуснат и днешния мач. Бившият национал Михаил Александров обаче се завърна на терена след продължително отсъствие и днес отново ще играе.

Любопитното е, че Арда е единственият тим от сегашния състав на елитната ни дивизия, срещу който Мартин Камбуров не се е разписвал. През миналия сезон той пропусна дузпа срещу този съперник с екипа на Берое.

Балъков: ЦСКА и Берое ще играят огромна роля в първенството

"Мачът с Арда ще е още по-тежък от тези две срещи"

Срещу бившия си тим ще се изправи централният защитник Венцислав Василев. През 2019 година той изигра само 2 мача за отбора от Кърджали, след което подписа с ФК ЦСКА 1948.

Спас Делев ще се опита да прекъсне головата си суша, която продължава вече близо година. Той вкара за последно на 30 август миналата година при успеха на Арда с 3:2 срещу Славия в София.