Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика

Арда победи Монтана с 3:0 в мач от efbet Лига

Арда утвърди позициите си в Топ 3 на efbet Лига след класика над Монтана

Селекцията на Ники Киров вече е на само две точки от лидера Лудогорец

89′

ГРЕДА ЗА МОНТАНА! В даденото от съдията продължение, гостите от Монтана бяха близо до почетното попадение. Йордан Йорданов се извиси над всички при центриране от фаул, но ударът му с глава срещна гредата.

83′

Под светлините на прожекторите главно попадна резервата Жуниньо. Бразилецът имаше две добри положения за гол, но Орлинов, а след това и лошият му мерник, го разделиха от негово дебютно попадение в efbet Лига.

82′

Последна смяна и в редиците на Монтана. Универсалният Владимир Айтов влиза в игра вместо Николай Минков.

78′

Лъчезар Котев пък ще отстъпи мястото си на Михаил Александров. Това беше и последна смяна за домакините.

77′

Още една промяна в селекцията на Арда. Ковачев бива заменен от Адад.

76′

Сергей Георгиев се контузи и няма да продължи срещата. На негово място ще видим Борислав Балджийски.

71′

Николай Цветков-Демона ще се появи в игра вместо Тони Тасев.

70′

Спас Делев бива заменен от Иван Тилев.

69′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 3:0!! ДЕЛЕВ! След ролята си на асистент, правещият много силен мач днес Спас Делев заслужено отбеляза и гол. Техничарят от село Ключ направи класически рейд за флангови футболист. Бившият играч на ЦСКА навлезе остро в полето на Монтана, след което матира Орлинов с изстрел в близкия ъгъл.

64′

Жълт картон за Лъчезар Котев от Арда.

64′

Едимар Жуниор - Жуниньо се появява в игра, като ще замени голмайстора Румен Руменов.

62′

ГОООЛ ЗА АРДА!!! 2:0!! РУМЕНОВ! Отбраната на Монтана не бе научила урока си при първия гол на Арда, като допусна идентичен втори такъв в 62-ата минута. Спас Делев напредна по десния фланг и пласира паса си между разредената защита на съперника. Румен Руменов изпревари Башлиев и отблизо остави Орлинов без шанс за адекватна намеса.

59′

ДЕЛЕВ! Отново Спас Делев и отново от фаул! Такова беше положението в 59-ата минута, когато  националът на България пак шутира в опасна близост до вратата на Монтана. И този път обаче без положителен резултат.

50′

Второто полувреме започна със сериозни монтански претенции към главния арбитър. Николай Минков се откъсваше сам срещу вратаря на Арда, но падна на земята след контакт с капитана на съперника Пламен Крумов. Гостите обаче не получиха нито фаул, нито картон за провинилия се Крумов.

48′

На паузата имащият картон Сулака бе заменен от опитния Пламен Крумов.

46′

Вижте как се промениха коефициентите за този двубой след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

ИЗГОНИХА АНГЕЛОВ! Проблемите за Монтана се задълбочиха, след като в 38-ата минута с директен червен картон бе изгонен Янко Ангелов. Халфът на гостите влезе неразумно в тялото на Румен Руменов и съдията Чинков не се замисли да го отстрани от игра преждевременно.

29′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 1:0!! КОКОНОВ! Логичното все пак се случи и в 29-ата минута момчетата на Ники Киров поведоха с 1:0. Деян Лозев съумя да пласира свое подаване от втория опит, което стигна до малкото вратарско поле на съперника. Хитрият Иван Коконов се възползва от мига на колебание между централните защитници на Монтана и отблизо намери мрежата за 1:0.

27′

ГРЕДА НА РУМЕНОВ! Вихрените минути на "Арена Арда" не изглеждаха, че ще приключат, тъй като моментално събитията се пренесоха в полето на Монтана. Спас Делев не отправи най-доброто си центриране, а топката по-скоро удари главата на затичалия се към нея Руменов, вместо да я насочва майсторски. Въпреки това, изстрел се получи и кълбото, за жалост на домакините, се отби в страничната греда на Орлинов.

26′

ТАСЕВ! Мигновено след опасната атака на "сините", техният опонент реализира бърза контра, при която Тони Тасев премина с топка в крака половината от игрището. Звездата на гостите размина няколко играчи на кърджалийци, а тръгналият да го блокира вратар Караджов се подхлъзна. В сюблимния момент обаче бързакът изневери на себе си и не отправи достатъчно точен изстрел.

25′

КОТЕВ! Новаците в  efbet Лига се измъкнаха в 25-ата минута, когато Лъчезар Котев отправи техничен изстрел към далечния ъгъл, но Орлинов изби с мъка. Близо до головата добавка за Арда бе Иван Коконов, но последният в отбраната на Монтана - Реян Сенхаджи го изпревари и изчисти в точния момент.

24′

Сулака от състава на Арда получава първия жълт картон в мача.

21′

В лагера на Монтана разчитаха на нестандартното и в 21-ата Тони Тасев пробва да матира Иван Караджов директно от корнер, ала опитът му се оказа безкрайно неуспешен.

13′

ОРЛИНОВ! Монтана преживя нов кризисен миг малко след това. Спас Делев показа класата си при изпълнение на фаулове и засили кълбото към левия ъгъл на Орлинов. Бившият страж на Литекс все пак се разтегна максимално и с отлична намеса спаси своите от попадение.

9′

Възпитаниците на Николай Киров осъществиха първия си точен удар с настъпването на деветата минута, когато Спас Делев демонстрира достатъчно експлозивност в своите крака и шутира от границата на наказателното поле. Стражът на гостите Орлинов бе заел добра позиция пред голлинията си и осъществи рутинно спасяване.

3′

Двубоят стартира по-добре за домакините от Арда, които създадоха първата си добра атака в третата минута. Подаването от фланга към Иван Коконов обаче бе прекалено силно и нападателят на домакините не успя да засече.

1′

Кой е фаворитът в срещата може да видите тук!

1′

Срещата на "Арена Арда" започна с минута мълчание в памет на починалите през тази седмица Никола Спасов, Димитър Ларгов и Диего Марадона.

1′

71. Пламен Крумов 22. Стефан Каменов

Отборите на Арда и Монтана се изправят в ранния двубой от съботната програма на efbet Лига. Двубоят ще бъде далеч по-специален за гостите, които през тази седмица изживяха ужасяваща трагедия, научавайки за смъртта на своя старши-треньор Никола Спасов. Адмирала си отиде от този свят само на 61-годишна възраст след боледуване от коронавирус. Поради този факт, новаците в елита ще имат допълнителна мотивация, играейки и за паметта на своя доскорошен наставник.

Шеф в Монтана разказа за последния си разговор с Никола Спасов

"Последно се чухме по телефона снощи"

От своя страна Арда ще опита да утвърди позициите си в Топ 3 на българския футбол. Мачът е с начален час 13:00.

Ужасна трагедия! Никола Спасов почина след тежка битка с COVID-19

Опитният специалист си отиде на 61-годишна възраст

Треньорът Николай Киров - Белия няма да може да разчита на контузения централен бранител Петко Ганчев, както и на вътрешния халф Емил Мартинов, който е наказан за натрупани жълти картони. Очаква се мястото му в средата на терена да заеме Румен Руменов.

Защитникът Валери Христов и нападателите Росен Кръстев и Ивелин Илиев - Шакири пък останаха извън групата на Монтана за днешното гостуване. До последно под въпрос ще бъде централният бранител Иван Михов, който все още чувства болки след операция на менискус.

Арда победи Царско село и вече е на трето място

Домакините показаха много бърз и атрактивен футбол

В момента Арда заема третото място с 21 точки, колкото имат отборите на ЦСКА и Черно море. От своя страна Монтана е точно над чертата на изпадащите с актив от 12 точки. В предишния кръг монтанци загубиха у дома с 1:2 от ЦСКА, докато опонентът им спечели с 2:0 срещу Царско село. Арда няма загуба у дома и ще се опита да продължи тази успешна серия.

Главен съдия на срещата е Волен Чинков. Негови помощници ще бъдат Иво Колев и Павлин Михайлов. Делегат на БФС е Костадин Костадинов, а работата на реферите зорко ще следи Атанас Бозев.

Светослав Ковачев: Видях, че вратарят е излязъл напред и го прехвърлих

"По принцип Спас Делев изпълнява фауловете"