Дебютантът в елита Арда (Кърджали) загуби от Локомотив (Пловдив) на собствения му стадион в парк "Лаута".

Момчетата на Стамен Белчев все още нямаха поражение, но днес капитулираха срещу своя опонент.

Носителите на Купата на България спечелиха с 5:2, като водеха с убедителното 3:0 още преди старта на второто полувреме.

Снимка 438171

Точни за победителите бяха Де Оливейра, Карагарен, Ожболт, Бахтич и Томашевич. За символичните домакини се разписаха Марчев и отново Томашевич, отбелязал си злощастен автогол малко преди последния съдийски сигнал.

Очакваше се наставникът на "смърфовете" Бруно Акрапович да даде почивка на някои от основните си играчи предвид реванша със Страсбург в четвъртък. Това обаче не се случи и специалистът започна с почти всичко най-добро, с което разполага.

Снимка 438175

За Арда мача пропусна халфът Венцислав Бенгюзов, който е контузен. Новите попълнения от последните дни Спас Делев, Сарен Сидоел и Али Сисе също не бяха в групата за двубоя.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арда - Локомотив (Пловдив) 2:5

"Ще търсим футбола, който да ни отведе до победата"

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на символичните гости на "Лаута". Пловдивчани не дадоха и миг спокойствие на опонента си, притискайки го по цялата дължина на терена.

Само в рамките на три игрови минути - между 11-ата и 14-ата локомотивци вече водеха с 2:0.

Снимка 438169

Де Оливейра разпечата вратата на Арда с точен изстрел, след като Караджов допусна грешка в полето си и изпусна топката. Футболистът на Локо се възползва по възможно най-добрия начин от възможността и даде преднина на тима си.

Само две атаки след това Бирсент Карагарен се разписа за 2:0, засичайки добре пас на капитана Димитър Илиев.

Въпреки предимството си в резултата, "смърфовете" не спряха да атакуват съперника си и да упражняват сериозна преса във всяка точка от терена.

Минута преди паузата се стигна до нова любопитна ситуация в полето на Караджов, който след инкасираните попадения се реваншира с три превъзходни спасявания.

Още по-превъзходно пък бе подаването на Илиев към Ален Ожболт секунди преди паузата, героят за тима от финала за Купата на България прехвърли стража на Арда, догони топката и я добави в мрежата за 0:3, хвърляйки в тотален смут щаба на Арда (Кърджали).

Всичко, което символичните домакини постигнаха в рамките на първото полувреме, бяха два бързи пробива на Василев, след които не последва нищо сериозно.

През вторите 45 минути двата отбора сякаш играха без защитните си линии.

Някои от звездите на Локо бяха съхранени, с оглед предстоящия реванш в Лига Европа. Появилите се на терена състезатели показаха добро ниво, но им бе необходимо време за аклиматизация.

Снимка 438172

Арда се възползва от това, като стигна до реализирането на два гола. В единият от двата случая продължително разбъркване завърши злощастно за Томашевич, пратил топката в собствената си врата, пред изненадания Луков.

Преди това Марчев бе изведен сам срещу стража на съперника и също не сгреши.

За Локомотив първо, само 6 минути след пауза, точен бе Бахтич, който бе оставен непокрит, получи топката малко след границата на наказателното поле и с точен завършващ изстрел се разписа за пловдивчани.

Томашевич сложи точка на спора, като 12 минути преди края на редовното време се реваншира за допуснатата си грешка на по-ранен етап от двубоя и сам прати кълбото в мрежата на опонента за оказалото се и крайно 2:5.

Така Арда за първи път от началото на сезона изпита вкуса на поражението, докато Локомотив получи важна доза самочувствие преди така важния си двубой със Страсбург в Лига Европа.