Намаляха възможностите за отбелязване на нов гол.

Снимка 438173

77′

ГОЛ!

2:5!

Томашевич се реваншира по възможно най-добрия начин за допуснатата неточност преди няколко минути.

Бележи пореден гол във вратата на Арда.

Разгромът е пълен.

72′

АВТОГОЛ!

2:4!

Томашевич праща топката в собствената си врата.

Клишич центрира, получи се разбъркване, след което Томашевич нокаутира Луков с гол във вратата му.

70′

Николаев сменя Ожболт.

65′

Георги Илиев организира нова атака за Локомотив.

Подава към Ожболт на границата на наказателното поле.

Изстрелът на последния обаче не е точен.

Снимка 438172

60′

Аморим сменя Сам.

56′

Георги Илиев сменя Димитър Илиев.

55′

ГООООООООООООООЛ!!!

1:4!

Веселин Марчев вкарва за символичните домакини от близка дистанция.

Арда все пак стига до отбелязване на попадение.

51′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

0:4!

Бахтич бележи за Локомотив!

Ожболт поднесе топката пред оставения непокрит свой съотборник, който увеличава разликата между двата тима.

50′

Цветанов сменя Карагарен.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на символичните гости на "Лаута". Пловдивчани не дадоха и миг спокойствие на опонента си, притискайки го по цялата дължина на терена.

Само в рамките на три игрови минути - между 11-ата и 14-ата локомотивци вече водеха с 2:0.

Де Оливейра разпечата вратата на Арда с точен изстрел, след като Караджов допусна грешка в полето си и изпусна топката. Футболистът на Локо се възползва по възможно най-добрия начин от възможността и даде преднина на тима си.

Само две атаки след това Бирсент Карагарен се разписа за 2:0, засичайки добре пас на капитана Димитър Илиев.

Въпреки предимството си в резултата, "смърфовете" не спряха да атакуват съперника си и да упражняват сериозна преса във всяка точка от терена.

Минута преди паузата се стигна до нова любопитна ситуация в полето на Караджов, който след инкасираните попадения се реваншира с три превъзходни спасявания.

Още по-превъзходно пък бе подаването на Илиев към Ален Ожболт секунди преди паузата, героят за тима от финала за Купата на България прехвърли стража на Арда, догони топката и я добави в мрежата за 0:3, хвърляйки в тотален смут щаба на Арда (Кърджали).

Всичко, което символичните домакини постигнаха в рамките на първото полувреме, бяха два бързи пробива на Василев, след които не последва нищо сериозно.

45′

Почивка.

44′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:3!

Ожболт най-после успява да порази вратата на Арда!

Това се случва след много добър пробив на Илиев, който подаде прецизно за Ожболт, той прехвърли вратаря Караджов, след което застигна топката и я прати в мрежата за 0:3.

42′

Карагарен праща ново страхотно подаване към Ожболт.

Не успява да насочи добре топката състезателят на Локомотив и преднината на "смърфовете" остава все същата.

Снимка 438168

39′

Оливейра греши.

Не върна добре топката към вратаря на Локомотив.

Пловдивчани едва не получават гол във вратата си, но като по чудо Сам не стига до кълбото навреме.

34′

Спасяване на Караджов!

Ожболт стреля от много близка дистанция, но стражът на Арда реагира мигновено и изби топката в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

29′

Василев пробива в половината на съперника и центрира.

Луков бе излязъл напред, но Езе го покрива и избива кълбото напред.

28′

Засада на Ожболт.

25′

Карагарен опитва да изведе по чудесен начин Ожболт.

Този път Караджов действа навременно и не допуска изненада.

Резултатът се запазва непроменен.

20′

Футболистите на Локомотив (Пд) явно нямат намерение да се отдръпват в задни позиции.

Натискът на пловдивчани продължава.

Снимка 438169

14′

0:2!

Красиво попадение на Карагарен!

Той е точен след като засече пас като по конец на Димитър Илиев!

Предимството на пловдивчани е удвоено!

13′

Ново центриране в полето на Караджов.

Малембана праща топката във вратата, но голът няма да бъде зачетен.

Извършен е фаул срещу вратаря на символичните домакини.

11′

0:1!

Попадение на Оливейра!

Караджов изпусна топката при центриране в полето му и футболистът на Локомотив се възползва.

Гостите излизат напред в резултата.

4′

Скоростна контра за Локомотив, на върха на която се оказва Ожболт.

Той обаче шутира точно там, където се намираше стражът на съперника.

3′

Бърза акция на символичните домакини.

Премина през Василев топката, но до точен завършващ изстрел така и не се стигна.

1′

22 Атанас Кръстев 27 Николай Николаев

Дебютантът в елита Арда (Кърджали) приема Локомотив (Пловдив) на собствения му стадион в парк "Лаута".

Момчетата на Стамен Белчев все още нямат загуба и с актив от 8 точки заемат 5-о място в класирането.

"Не е случайно, че Арда още няма загуба. Те имат своите амбиции и цели. Привлякоха доста качествени играчи. Трябва много да внимаваме. Надявам се да сме концентрирани и мотивирани пределно. Те градят нов отбор и ще им трябва време", коментира Акрапович.

Очаква се наставникът на "смърфовете" да даде почивка на някои от основните си играчи предвид реванша със Страсбург в четвъртък.

Пореден футболист на проби в Локомотив (Пд)

Сърбинът Михайло Милутинович ще се опита да впечатли Бруно Акрапович

За Арда мача пропуска халфът Венцислав Бенгюзов, който е контузен. Новите попълнения от последните дни Спас Делев, Сарен Сидоел и Али Сисе също не са в групата за двубоя.

"Ще е да е друго да играем пред наша публика, на нашия си стадион. Ние обаче ще търсим нашия си начин на игра. Запознати сме със силните и слабите страни на Локомотив. Те са много добър отбор с качествен треньор.

Ще търсим футбола, който да ни отведе до победата. Винаги съм искал от отборите си да играят футбол и така ще продължавам", коментира Белчев в навечерието на мача.

Арда (Кърджали) близо до финализирането на 16-ти летен трансфер!