Кирил Терзиев ще се бори за бронзов медал във втория ден от схватките в свободния стил на Европейското първенство по борба в литовската столица Вилнюс. Терзиев постигна две чудесни победи - над Марко Ризен /Швейцария/ с 2:0 части /1:0, 2:1/ и над Александру Бурка /Молдова/ с 2:1 части /1:0, 2:5, 5:3/

Бронзовият медалист от Пекин 2008 обаче изпусна златния си шанс на полуфиналите, където отстъпи на Шамсулвара Шамсулвараев /Азербайджан/ с 1:2 части, след като водеше с 1:0. Младият и талантлив български борец проведе тактически правилно първата част, като при 0:1 точки успя с отлична атака в края на изравни и да вземе този период по правилото "който последен вземе точка, той печели".

В следващите две части обаче Терзиев остави на съперника да диктува събитията на тепиха и сбърка. И във втората и в третата част Шамсулвараев повеждаше рано в резултата съответно с 2:0 и 3:0 точки и после се оказа трудно за българския борец да наваксва.

Във втората част Терзиев успя само да върне една точка в края и загуби с 1:2, а в третата част допусна груба грешка и позволи на съперника си от една безобидна ситуация да натрупа цели три точки. Азерът видимо отпадна физически и само се бранеше, но големият аванс от три точки го крепеше.

Българският борец взе два пъти по една точка, но за повече не достигна време. Така Кирил Терзиев ще се бори за бронзов медал, като негов съперник ще бъде победителят от репешажната среща между Лука Лампи /Франция/ и Андрй Шийка /Германия/.

Останалите двама български борци - дебютантите Исмаил Реджеп и Драгомир Стойчев, не успяха да стигнат до спора за медалите.