Биляна Дудова направи страхотен обрат срещу рускинята Любов Овчарова и се класира за финал на Евро 2020 в категория до 59 килограма.

Миглена Селишка ще се бори утре за златото в категория до 50 кг

Българката спечели инфарктна схватка срещу представителката на Беларус Ксения Станкевич

Схватката започна много лошо за нашето момиче. Рускинята тръгна мощно в атака и за около 50 секунди поведе с 6-0. Техническият туш изглеждаше неизбежен, но Биляна не мислеше така. Тя успя да контрира две атаки на Овчарова и да намали до 4-6. Преди края на първата част Дудова получи още една точка и след три минути резултатът стана приемлив - 5-6.

Втората част не беше така атрактивна. Двете много се пазеха, въпреки, че се опитваха да вземат някоя точка. Развръзката дойде около половин минута преди края. Биляна успя да хване атака на Овчарова и след здрава битка мина зад гърба ѝ. Съдията на тепиха вдигна две точки за червената състезателка и Дудова поведе със 7-6. До края Овчарова опита всичко, но защита на българката се оказа непробиваема.

Утре Дудова ще се бори за златото в Рим с молдовката Анастасия Никита, която се саморазправи с германката Лора Мертенс с технически туш и 10-0 точки.