С два спечелени медала се отличиха българските национали в класическия стил, взели участие в престижния турнир "Тахти къп" в Иран.

Даниел Александров взе сребро при 82-килограмовите, като на финала отстъпи пред турчина Емре Кус, трети от световното през 2013-а. Преди това петият от Мондиал 2017 записа три победи над борци от Куба, Турция и Иран.

За отличието се пребори и еврошампионът Тарек Абделслам, който се състезава в две категории над своята до 87 кг. Асът ни загуби на старта, но след това преодоля репешажите и за бронза се наложи над киргиза Ширдаков с 9:3.

Августин Спасов остана осми в кат. до 60. България бе представена с петима състезатели, водени от старши треньора Армен Назарян.

Даниел Александров на финал в Иран

Скейтъра на финал в Иран

Тарек Абделслам се бори две категории над своята

Звездите от женския отбор на България Мими Христова и Биляна Дудова останаха на крачка от отличията на престижния турнир "Иван Яригин" в Красноярск (Русия).

И двете националки излязоха в категория до 59 кг. Христова, носителка на 5 медала от европейски първенства, стигна до полуфиналите, където бе спряна от китайката Ронг с 4:8, а за бронза отстъпи с минималното 5:6 от рускинята Вероника Чумикова.

Еврошампионката Биляна Дудова пък загуби на полуфинала от американката Алисън Рейгън с 6:9., а за бронзовото отличие претърпя поражение отново от представителка на домакините.

Уляна Тукуренова се наложи с 8:3. Днес на тепиха ще излезе двукратната световна вицешампионка Тайбе Юсеин (62 кг), а утре чеченецът с наш паспорт Али Умарпашаев (74 кг). В първия ден на надпреварата домакините доминираха на тепиха при мъжете.