Избираният два пъти за Треньор №1 на България Симеон Щерев, който сега работи в Азербайджан, се изказа доста остро срещу ръководството на родната федерация по борба.

Поводът бе провалът на борците на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, където само Елица Янкова взе медал - бронзов. Останалите останаха капо, като най-големият срив е при мъжете, които вече на втора олимпиада не са спечелили нито едно отличие.

"Така е, като изгониха добрите треньори. Преди четири години на всички ни казаха да си подадем оставките. Сега се чудят какво става, а не разбраха, че треньорът е най-важният елемент в един процес. Той е конят, който дърпа каруцата. Те сложиха каруцата пред коня, като дадоха приоритет на други неща. Не става така. Вижте какво прави един Стоян Добрев - изведе сърбин до олимпийската титла. Аз пък от три състезателки на Азербайджан в Рио качих две на почетната стълбичка. Взехме сребро и бронз, като Мария Стадник в кат. 48 кг изпусна титлата за 5 секунди. Водеше с 2:0 на финала срещу японката, но не устиска и загуби".

"Третото ми момиче остана на пето място, като загуби наивно финала за бронзовия медал. Тя също водеше убедително с 3:0, но накрая падна. Като цяло ръководството на азербайджанската борба е доста доволно от представянето на борците, които взеха 9 медала на олимпиадата. Горчивото идва от това, че няма нито една титла, но пък 9 медала са доста сериозно постижение", заяви пред "Меридиан Мач" Щерев, който в момента е на почивка в Гърция.