Европейската шампионка Миглена Селишка и селекционерът на женския ни национален тим Петър Касабов, треньор №1 на България за 2020-а, получиха най-големите премии от държавата - по 25 000 лева за успехите през изминалия сезон, похвалиха се от Българската федерация по борба.

Освен титлата на континента, Селишка взе и бронз на Световната купа през декември, а Касабов изведе до европейския връх и Мими Христова.

Петър Касабов: Всичко, което ни е трябвало, е било осигурено от Министерството на младежта и спорта

"Благодаря на министър Кралев, че продължава да гласува доверие на мен, на моя екип и на федерацията въобще"

Същите бонуси заслужиха и най-добрият ни джудист Ивайло Иванов, който спечели сребро на европейското, а наскоро стана първият българин с отличие от турнир "Мастърс" - бронз, както и треньорът на националите Атанас Герчев.

Спортният тотализатор и Министерството на младежта и спорта раздадоха премии на обща стойност 185 000 лв. на изявени наши спортисти през 2020 г.

"Нощта на шампионите" завърши: Миглена Селишка и Ивайло Иванов с отличията за Спортист номер едно на България!

"Венец на победителя" бе връчен на заслужили личности в спорта

По традиция на церемонията "Нощта на шампионите" бяха наградени и изявени наши спортисти, навършили кръгли годишнини с най-високото държавно отличие - "Венец на победителя".

Този път двама наши борци получиха признанието - двукратният световен шампион Живко Вангелов и Стоян Балов, също №1 в света и олимпийски вицешампион от Сеул 88.

Живко Вангелов: Желаем успех на спортистите, повече квоти и повече медали от Олимпийските игри

"Благодарни сме на министерството за уважението към нашите успехи"