Никълъс Сулев продължава на репешажите на Европейското първенство по борба за състезатели до 23 години в Нови сад (Сърбия). В категория до 63 кг на класическия стил той загуби на старта от бъдещия финалист Левани Кавджарадзе (Грузия) с 0:8. Днес националът трябва да победи поляка Бартош Новак, за да продължи в малкия финал за бронза, където ще срещне унгареца Ерик Торбе.

Другите двама българи отпаднаха. Йоан Димитров (87 кг) отстъпи на европейския вицешампион от 2018 година Иван Хуклек (Хърватия) с 4:10, а Захари Зашев (77 кг) беше спрян от Насир Хасанов (Азербайджан) с 1:4.

Даниел Александров, Георги Вангелов и Тайбе Юсеин с най-престижните индивидуални награди от турнира "Дан Колов - Никола Петров"

Националите ни приключиха турнира с общо 6 отличия

Съперниците и на двамата не успяха да стигнат финалите и българското участие приключи. Днес надпреварата започва от 12.30 часа българско време. На тепиха ще излязат още четирима българи - Иво Красимиров (60 кг), Нестър Нестъров (67 кг), Стоян Кубатов (72 кг) и Светослав Николов (82 кг).

Роман Власов пред ТОПСПОРТ: Турнирът "Дан Колов - Никола Петров" беше изключителен, догодина пак съм тук!

"Докато Валентин Йорданов е в залата, няма как да има по-голяма звезда от него на тепиха"