В четвъртия ден на Евро 2024 по борба до 20 години, на тепиха бяха седем наши представителки. Всички борби отново следихте в ТОПСПОРТ. Ние сме единствената българска медия с човек в Нови Сад, Сърбия, където се провежда надпреварата.

Емине Осман в категория до 50 кг и Несрин Сюлейманова до 55 бяха на репешажи.

Другите ни боркини, които се състезаваха днес: Никол Александрова до 53 кг, Виктория Бойнова до 57, Емел Мустафова до 62, Гергана Стоянова до 65 и Ванеса Георгиева до 72.

Снимка 672836

Източник: startphoto.bg

ЕТО КАК СЕ ПРЕДСТАВЯТ НАШИТЕ МОМИЧЕТА:

Днешната сесия борби започна именно с българките на репешажите. Осман се изправи срещу Елвина Каримзада от Азербайджан, а Сюлейманова срещу Мария Немиш от Украйна. И двете имаха трудна задача пред себе си.

Снимка 673014

Източник: борба

Осман губеше с 0:1 до почивката. След нея изравни, но азерката взе инициативата и поведе с 5:1. В края на срещата нашият щаб поиска видео повторение за нарушение на правилата. Апелът беше загубен, а крайният резултат стана 6:3 за Каримзада. Така Емине няма да се бори за бронза.

Снимка 673015

Изключително драматична беше срещата на Сюлейманова. Несрин поведе с 2:0 през първата част. След почивката украинката намали на 1:2, но нашето момиче дръпна с 3:1. Резултатът стана 3:2 за българката, а 15 секунди преди края, Немиш изравни. За да поведе с 5:3. Отново поискахме видео повторение, но пак без успех - 3:6 краен резултат. Несрин се разплака на тепиха, беше на секунди от мач за бронза...

Снимка 673017

За съжаление, лошите новини продължиха с мача на Емел Мустафова в категория до 62 кг. В квалификациите, тя поведе с 1:0 на Мирела Пали от Унгария до почивката. Веднага след нея, съперничката й дръпна с 4:1, а след това я тушира.

В квалификациите на категорията до 72 кг, Ванеса Георгиева мери сили с украинката Надя Соколовска. Нашето момиче успя да изравни от 0:4 до 4:4, а след това и от 4:6 до 6:6. В крайна сметка рухна в последните секунди и загуби с 6:10.

Снимка 673026

Никол Александрова беше туширана през първата част от неутралния атлет Валерия Микишич на осминафинал в категория до 53 кг. Преди туша, съперничката й беше повела с 2:0 точки.

На косъм от четвъртфинал беше Гергана Стоянова в категория до 65 кг. 20 секунди преди края на схватката, тя губеше с 5:6 от неутралния атлет Алиаксандра Жук. За съжаление, българката не успя да изравни, което щеше да я прати напред в надпреварата.

Снимка 673027

В последния мач за деня с българско участие, Виктория Бойнова, трета на Световното първенство за кадети, имаше срещу себе си Герда Терек от Унгария на осминафинал в категория до 57 кг. Вики поведе с 2:0 след супер контраатака. Така завърши първата част. Тя поиска медицинска помощ заради болки в крака. Унгарката изравни бързо за 2:2, а след това поведе с 4:2. Поискахме видео повторение за нарушение на правилата. Загубихме апела, а резултатът стана 5:2 за Терек. С 6:4, Герда продължи на четвъртфинал (не и без помощта на хърватския съдия).

Лошата новина е, че няма да имаме девойка на репешажите, защото всички наши съпернички отпаднаха преди финалите.