Дейвид Димитров остана на победа от Олимпиадата в Токио, но загуби с 0:6 от датчанина Фредерик Холмквист Беренхуус в 1/4-финалите на Световното първенство по борба в Нур Султан (Казахстан).

Бернхуус обаче бе туширан от световния шампион Артьом Сурков от Русия, и така българинът отпадна преди малкия финал, който дава виза за Токио догодина.

Олимпийският медалист Денис Кудла от Германия можеше да изтегли към репешажа Тарек Абделслам при 87-килограмовите, но падна от Жан Беленюк от Беларус в 1/2-финалите с 1:2. Абделслам загуби от немеца с 1:3 още на 1/16-финал.

Сребърният медалист от миналото световно Кирил Милов падна с 3:7 от юношеския шампион на планетата Мохамед Сарави от Иран още на 1/16-финалите. Сарави не стигна до финал, като загуби от Артур Алексанян (Армения) на 1/2-финал с 3:4.

Иво Ангелов (60) стартира утре срещу коравия азер Талех Мамадов, който е трети в Европа. Даниел Александров (77) ще започне срещу колумбиеца Жаир Алексис Куеро Мюньос, а след това директно отива на суперфаворита в категорията Роман Власов от Русия, който има за съперник китаец.

Роман Власов пред ТОПСПОРТ: Турнирът "Дан Колов - Никола Петров" беше изключителен, догодина пак съм тук!

"Докато Валентин Йорданов е в залата, няма как да има по-голяма звезда от него на тепиха"

При свръхтежките Милослав Методиев също нямаше късмет, като се натресе на узбека Мимунжон Абдулаев още на 1/16-финал.