И последният български състезател в свободния стил - Кирил Терзиев, не успя да стигне до медалите на Световното първенство по борба в датския град Херниг.

Терзиев стартира с две чудесни победи и вървеше уверено напред. В първия кръг той се наложи над Казуюки Нагашима (Япония) с 2:1 части (1:3, 2:0, 2:0). Само в първата част нашето момче допусна колебание, а след това не остави шансове на съперника. На осминафиналите Терзиев надви арменеца Сурен Маркосян убедително с 2:0 части (3:0, 5:0).

В решаващата четвъртфинална среща за влизане в двубоите за медали обаче Кирчо претърпя загуба от индиеца Рамеш Кумар с 1:2 части (0:1, 3:2, 1:4). Кумар взе първата част, благодарение на успешна атака в краката. В този период българският борец не бе
достатъчно настойчив.

Нещата се повториха и през втората част до момента, в който след две атаки индиецът поведе с 2:0 точки - 40 секунди преди края. Тогава видяхме на какво е способен истинският Терзиев, който с ефектно хвърляне взе три точки и изравни частите.

В третата част Терзиев поведе с 1:0 и бе видимо по свеж от съперника си. Тогава вместо да атакува в краката, той необяснимо потърси пряк контакт в стойка и сбърка. Индиецът само това и чакаше. С ефектно хвърляне Кумар взе три точки, а оспорването на решението на съдиите от страна на треньора Симеон Щерев само доведе до още една точка в актива на индийския борец - 1:4.

В крайна сметка Кирил Терзиев загуби тази среща, а надеждите да намери място поне в репешажите за бронза се изпариха малко по-късно, след като Рамеш Кумар отстъпи на полуфиналите пред европейския първенец Шамсулвара Шамсулвараев (Азербайджан) с
туш в първата част. Така след седем успешни години борците от свободния стил ще се върнат без медал от световно първенство. Това се случва едва за трети път в историята след Анкара 1999 и Техеран 2002.

Полуфинали в последната категория в свободния стил при мъжете и първите две категории при жените:

до 74 кг:

Шамсулвара Шамсулвараев (Азербайджан) - Рамеш Кумар (Индия) - туш за 1:21 минути в първата част

Денис Царгуш (Русия) - Садег Гударзи (Иран) - 2:0 части (1:0, 1:1)

до 48 кг:
Лариса Оржак (Русия) - Хианг Сим Со (КНДР) - 2:1 части (0:2, 3:0, 1:0)
Мария Стадник (Азербайджан) - Яна Стадник (Великобритания) - 2:0 части (2:0, 6:0)