Трима българи запазиха шансове за репешажи на Европейското първенство по борба в румънската столица Букурещ.

Микяй Наим, Мирослав Киров и Ахмед Махамаев загубиха на четвъртфиналите в категориите си и техните съперници ще играят решаващи битки за медалите днес след 18:00 часа.

Наим започна турнира в категория до 61 килограма с победа с техническо превъзходство срещу Андрей Бекренев от Беларус, но загуби четвъртфиналната си битка с представителя на домакините Николай Охлопков с 0:9. Румънецът ще играе на полуфинал срещу арменеца Арсен Харутюнян, който е световен шампион за младежи от миналата година.

Киров победи със 7:0 литовеца Андриус Мазейка на осминафиналите при 74-килограмовите, след което загуби с 0:5 срещу италианеца Франк Маркес. На полуфиналите той ще срещне Хаджимурад Гаджиев от Азербайджан. В категория до 92 килограма Ахмед Магамаев победи с 5:4 Хаджи Раджабаев от Беларус с 5:4, след което загуби с 0:6 срещу Ибрахим Болукбашъ, който е европейски бронзов медалист за младежи от Самоков 2010. Следващият съперник на турчина е полякът Збигнев Барановски.

Единственият сигурен отпаднал е Светослав Димитров. Той победи поляка Радослав Марчинкиевич с 13:2 в квалификациите, но на осминафиналите загуби от Таймураз Наскидаева с 3:4. Той отстъпи още в следващия си мач срещу Мурад Сюлейманов от Азербайджан.

Георги Вангелов на крачка от финала на Евро 2019 по борба!