Със парти за шампиони борците ни отпразнуваха големите успехи от изминалото Европейско първенство. В Будапеща момчетата и момичетата спечелиха 10 медала. В класирането по отличия заехме 4-ата позиция. Това е най-доброто ни представяне от повече от 30 години насам. Шампиони на Европа станаха Кирил Милов и Тайбе Юсеин. За последно България печели повече от 10 медала през 1989-а година. Тогава са 11, а жените все още не участват.

Празненството снощи започна малко след 19:00 часа и беше в изискан столичен ресторант. То бе организирано от Гриша и Данаил Ганчеви, но присъства само Дани. Младият бизнесмен поздрави всички за успехите, а реч държаха президентът на федерацията по борба Христо Маринов и треньорът на жените - Петър Касабов. В разгара на купона, последният впечатли и с певчески умения, след като взе микрофона от грижещата се за настроението на гостите певица Кали. Тя успя да се докосне до медала на Милов, който лично й го даде за няколко минути.

Снимка 569739

Източник: ТОПСПОРТ

В единия салон бяха именно Касабов, помощникът му Стоян Петков и състезателките, а в другия ръководството на борбата, треньорите на мъжете и спортистите, които с изявите си на тепиха носят слава на България. В отлично настроение беше и легендата Армен Назарян.

Кулминацията беше при появата на огромна торта, на която бяха поставени факли и снимки на състезателите от националния ни отбор за мъже и жени. Зад нея се наредиха всички наши медалисти от Европейското и Христо Маринов. За да получат заслужени и бурни аплодисменти от присъстващите, начело с Данаил Ганчев.

Снимка 569738

В борбата хората наистина са едно огромно и сплотено семейство. Това се видя и снощи. Такива са и в залата, и в празненствата, но и в трудните моменти. Хора с големи сърца и любов към спорта, донесъл толкова гордост на българите през годините.

А сега погледите са насочени към Световното първенство, което ще се проведе от 10 до 18 септември в Белград, Сърбия. Вярваме, че успехите на борците ни ще продължат и там.