Ахмед Батаев остана със сребро на европейското първенство по борба в Будапеща. Натурализираният чеченец загуби от турчина Фейзулах Актюрк, настоящ европейски шампион до 23 г., във финала в категория до 92 кг.

Батаев допусна изоставане с 0:2 още преди да са изтекли първите три минути от схватката. След кратката почивка турчинът набързо увеличи аванса си на 6:0. До края Ахмед успя да върне само една точка и загуби.

По-рано днес Георги Вангелов спечели бронзов медал категория до 61 кг. Българинът стигна до отличието без борба, след като съперникът му Гамзадгаджи Халидов (Унгария) не се яви на тепиха.

Така националите в свободния стил приключват с 3 медала. Бронз взе преди ден и Рамазан Рамазанов (70).

Утре на финал ще се бори Миглена Селишка (50), а Мария Оряшкова стигна до сблъсък за бронза. Нейна съперничка в категория до 76 кг ще бъде унгарката Бернадет Наги, европейска шампионка до 23 г.

Георги Вангелов донесе втори медал за България на Европейското в Будапеща

Националът трябваше да срещне Хамзадхаджи Халидов (Унгария), но представителят на домакините не се яви