Френската биатлонистка Жюлия Симон спечели преследването на 10 км от Световната купа в Нове Место на Мораве, след като се изкачи до първото място след последната стрелба и триумфира с време 30:56.0 минути и един пропуск.
Това е втора победа за Симон през сезона и първа в дисциплината от 2023 г., когато тя завоюва и Големия кристален глобус. Чешката писта очевидно ѝ носи късмет, след като на последното световно първенство там тя спечели четири златни медала.
"Беше наистина луда битка и доста непредвидима. Но съм много щастлива, че успях да спечеля тук. Това е страхотно място за мен - обичам Нове Место и невероятната му публика. Да бъдеш първи тук винаги е специално", коментира Симон след финала.
На второ място завърши шведката Хана Йоберг, която финишира на 17.2 секунди след победителката, с перфектна стрелба - първата ѝ такава от миналия сезон. Това е първи подиум за Йоберг от декември 2023 г.
Още една французойка се качи на почетната стълбичка - Осеан Мишелон, която остана трета с време 31:15.2 минути и два пропуска. Четвърта завърши Лу Жанмоно, също представителка на Франция, като повтори класирането си от спринта.
С това Жанмоно скъси разликата си с лидерката в генералното класиране Франциска Пройс (Германия). Пройс води с 933 точки, но Жанмоно вече е с 897, а Симон е трета с 685.
От българките силно състезание направи Милена Тодорова, която завърши 18-а с време 33:10.4 минути и изоставане от 2:14.4. Това е втори пореден добър резултат за нея, след като в спринта предния ден се класира на 8-о място. Лора Христова пък не успя да завърши, след като беше затворена с обиколка.