Павлина Филипова се е състезавала в четвъртия кръг на Европейската купа по биатлон в Банско по заповед на президента на федерацията ни Васил Тончев, научи "Тоспорт".

Участието на 31-годишната берковчанка в полите на Пирин не бе залегнало в календара й тази година. Според намерението на Тончев България трябваше да бъде представяна в Банско от втория състав.

На стадион "Бъндерица" обаче се появи първият, като Павлина победи и в двата старта - спринта на 7,5 км и в преследването на 10 км. За триумфите си Филипова получи премия от общо 3000 евро.

Причината за отзоваването на най-добрите ни жени от Световната купа е трагичното представяне в Хохфилцен, Австрия. Там най-предното класиране бе именно на Филипова - 65-о място.

Павлина единствена от "златното" ни поколение остана да се състезава. Олимпийската шампионка Катя Дафовска, Ирина Никулчина и Радка Попова се отказаха.