Националният отбор на България по хокей на лед за юноши до 18 години завърши на трето място на Световното първенство в дивизия 3, група А, което се проведе в София.

В последния си мач българите се наложиха над връстниците си от Турция с 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Единственото попадение вкара Александър Гацев в 34:22 минута на мача след подаване на Тарик Абди. С този успех младите български хокеисти събраха 9 точки, които ги нареждат на 3-о място в крайното класиране.

Загубата на турците ги лиши от промоция в по-горната дивизия, тъй като в последния мач Австралия победи трудно тоталния аутсайдер Мексико с 5:4 (0:1, 1:1, 4:2) и оглави класирането с 12 точки. Турците останаха втори с 11.

В третия мач Израел победи Тайван с 4:3 (0:0, 2:1, 1:2) след дузпи и зае четвърто място с 8 точки. Пети е Тайван с 5, а последен Мексико с 0.