Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев завърши на престижната 16-та позиция в преследването на 12.5 километра на Световното първенство по биатлон в Оберхоф (Германия). В хода на дистанцията 35-годишният състезател спечели четири позиции спрямо своя резултат от вчерашния спринт, в който той финишира на 20-то място.

Илиев допусна общо три грешки в своите четири стрелби, но благодарение на по-слабата стрелба на състезатели около него той успя да прогресира с четири места. Така той постигна своето второ най-добро класиране в преследваният на световни първенства, където той има едно шесто място от Контиолахти 2015.

Титлата в днешния ден спечели норвежецът Йоханес Тингнес Бьо, който буквално не остави шанс на своите съперници дори и да си помислят, че ще могат да го победят.

Норвегия окупира първите места при спринта в Оберхорф, Владо Илиев с добро представяне