Националният отбор по биатлон се прибра в България след последните стартове от Световната купа. За Владимир Илиев това бе най-добрият сезон в кариерата. В началото на месеца той записа шесто място в преследването и осмо в спринта на световното първенство във Финландия. В генералното класиране за Световната купа Илиев е 25-и. Биатлонистът коментира отношенията си с колегата си в националния отбор Красимир Анев.

“Аз против него нямам абсолютно нищо. Не знам какво значи да затоплим отношенията. При положение, че той се готви отделно от отбора, не виждам как може да стане това нещо. Той се готви отделно, твърди, че ние се делим от него, а е точно обратното“.

Напук на скандалите в българския биатлон, мъжкият ни отбор спечели още една квота за световната купа и шампионата на планетата през следващия сезон. Страната ни ще има 4 представители при мъжете, след като заехме 14-то място в крайното класиране по нации. Това се дължи най-вече на силното представяне на Красимир Анев и Владимир Илиев през сезона. В класирането при жените, България е на 19-то място и ще продължи да е с 3 състезателки и през следващия сезон.