Владимир Илиев остана на 2,1 сек от масовия старт на 15 км на Световното първенство по биатлон в Поклюка.

Това показват изчисленията след 12-ото му място в индивидуалната дисциплина, пише "24 часа". То донесе на българина 29 т. С трите от преследването троянецът натрупа 32 т. и е втора резерва за масовия старт.

Всички българи преодоляха квалификациите на гигантския слалом

Надпреватара е в Кортина Дампецо

Последните от квотата на 15-те биатлонистите, събрали най-много точки на световното и влизащи с тях в престижното състезание, са Крисчън Гоу и Йеспер Нелин с по 35 т.

Ако Владо бе заел 9-ата позиция в индивидуалния старт, също щеше да има толкова. От нея го разделиха 2,1 сек.

В единичната смесена щафета Илиев и Милена Тодорова финишириха 19-и. Световни шампиони стана Франция.