Германката Лаура Далмайер завоюва трета титла на световното първенство по биатлон в Хохфилцен, след като триумфира в индивидуалния старт на 15 км. Преди три дни германката спечели преследването, а преди това триумфира и със смесената щафета.

Далмайер, която е начело в Световната купа, завърши за 41:30,1 мин. Тя направи една грешка в първата стрелба, но беше безупречна в останалите три.

Домрачова стигна до среброто на световното първенство

Победителка е Лаура Далмайер

"Не си позволявам да се разсейвам от пропусната мишена. Състезанието не е приключило, докато не завършиш", каза тя.

Зад Далмайер завърши световната шампионка от спринта Габриела Коукалова. Чехкинята също сгреши веднъж, но изостана с 24,7 секунди. Бронза заслужи Алексия Рунгалдиер от Италия без грешка в стрелбата, но с по-бавно бягане (+ 1:45,6 мин).

С тази си победада германката вече има 5 златни от общо 11 медала от световни първенства. Освен това тя е взела медал във всеки от последните девет старта за световно първенство, с което изравни рекорда на Тора Бергер.

От българските представителки най-добре се класира Емилия Йорданова, която завърши 24-а с един пропуск в стрелбата и изоставане от 4:02,2 мин. Даниела Кадева е 72-а (три грешки, + 7:54,8 минути), а Десислава Стоянова е 88-а (шест грешки, 9:41,3 мин).

В генералното класиране за Световната купа Далмайер има 843 точки. След нея е Коукалова (814), а финландката Каиса Макарайнен е трета със 728.

Силното представяне на биатлонистите ни Красимир Анев, Владимир Илиев и отчасти Антон Синапов на световното първенство в Хохфилцен върна България в топ 10 на класирането за Световната купа по нации при мъжете.

При задържане на позицията до края на сезона ще имаме промяна в квотите за следващия, пише "24 часа". Държавите между 6-о и 10-о място могат да регистрират 7 биатлонисти, а пет от тях да вземат участие в стартовете за СК. В момента сме с едно място по-малко. Мъжете ни изпревариха Швеция за десетото място, като основната заслуга е на Анев с неговите 6-о и 7-о място съответно в спринта и преследването.

Днес Анев, Илиев, Синапов и най-вероятно Михаил Клечеров ще застанат в индивидуалния старт на 20 км.