Отборът на Швеция постигна трета победа на световното първенство по хокей на лед в Минск. В мач от третия кръг в група "А" шведите се наложиха над съседите от Норвегия с 2:1 (0:1, 2:0, 0:0).

За пета поредна година жребият събира двата състава в една група. Досега шведите лесно се справяха със своите противници. Единствено през 2011 г. те загубиха след изпълнението на дузпи.

Вчерашният мач обаче протече при доста оспорвана борба. Норвежците досега имаха две победи от два мача и показаха, че ще се опитат да играят по съществена роля.

Резултатът беше открит в края на първата третина. В момент, когато шведите бяха с човек повече на полето, те допуснаха Сондре Олден сам срещу вратаря да реализира за Норвегия.

През втората третина шведите отново получиха числено преимущество, но този път те се възползваха и Линдстрьом изравни. Победният гол реализира Линус Класен в третата част след красива комбинация. До края мача беше белязан от множество наказания, но шведите контролираха играта и не допуснаха изравняване.

В другия мач от групата Дания се справи относително леко с Италия и спечели с 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).

В класирането начело е Швеция с 8 точки, пред Канада - 7, Норвегия - 6 и Франция - 5.

В група "В" първа победа записа отбора на Финландия. След две поредни загуби най-после финландците разкриха възможностите си и не дадоха никакви шансове на Германия - 4:0 (2:0, 2:0, 0:0). Головете за победителите отбелязаха Контиола и Имонен през първата третина и Палола и Комаров през втората.

В другия мач след много интересна борба Латвия се наложи над Казахстан с 5:4 (1:2, 3:2, 1:0). Победният гол за латвийците отбеляза Сталс в 44-ата минута и до края на мача те успешно се защитаваха, въпреки че на два пъти оставаха с човек по-малко.

В класирането в групата убедителен лидер с пълен актив от 9 точки е Русия, пред САЩ, Латвия и Беларус с по 6.