Българинът Станимир Беломъжев спечели бронзов медал в средната дистанция на Европейското първенство по ски ориентиране в зимния спортен център Иматра, Финландия.

Европейски шампион в дисциплината стана норвежецът Ларс Мохолд с време 37:41 минути, а три секунди след него финирира руснака Кирил Веселов, който взе среброто. Беломъжев изостана трети само на 13 секунди зад победителя.

Станимир Беломъжев: Станах трети с 38,5 градуса температура

Даде пресконференция с баща си и негов треньор

Българинът финишира първи, но първоначално бе дисквалифициран заедно с още няколко елитни състезатели заради избор на вариант, който преминава през замръзнало езеро, отбелязано на картата като непроходимо. След серия от протести журито реши да извади от класирането времето за преминаването на спорната отсечка и обяви официални резултати, в които българинът се нареди трети.