В дерби от Световното първенство по хокей на лед тимът на Словакия надделя трудно над Чехия с 3:2.

Чехите поведоха още в 8-ата минута чрез Плеканец, когато съперникът играеше в намален състав.

Демитра и Капуш обърнаха резултата с попадения през втората третина, а Габорик направи преднината на словаците по-комфорнта с попадение в третия период на срещата.

До края на срещата Клесла успя само да намали разликата и да оформи крайния резултат.

След тази победа двата тима имат по две победи и две загуби и делят трето-четвърто място в групата с шест точки.

В друга среща Финландия се разправи с Италия и надделя с 3:0. Две попадения за победителите вкара Виукхола, а едно добави Хентунен. Така след тази победа финландските хокеисти се изравниха по точки (9 т.) с тимовете на Швеция и Русия.