Швеция е първият финалист на Световното първенство по хокей на лед в Словакия. Скандинавците биха с 5:2 Чехия и по този начин си резервираха място във финалната битка за трофея.

В отделните части резултатът вървеше 0:0, 1:2 и 1:3. Шведите успяха да обърнат резултата, въпреки че губеха с 0:1. Патрик Берглунд и Микаел Баклунд направиха голямата разлика в срещата, след като бяха над всички в нея. Берглунд вкара 2 гола в мача, а Баклунд вкара едно попадение и направи асистенция.

Първият гол падна в 46-ата секунда на втората част след изключително бърза контраатака на чехите - 1:0. Малко след това обаче Патрик Берглунд изравни, след като се възползва от факта, че играч на "тре крунур" бе изгонен. Михаел Баклунд до края на втората част даде преднина на скандинавците.

В началото на третата част чехите се хвърлиха в убийствени атаки, с които се опитаха да изравнят. Вместо това, на контра те получиха бърз гол. Маркус Ериксон бе точен за 1:3.

Малко след това Крюгер предреши изхода от мача с четвърта шайба за шведите. С гол Патрик Елиаш малко преди края тимът на Чехия се върна в играта с това попадение. Накрая обаче, вместо да стигнат до нов гол, те пуснаха 5-и в своята врата, дело на Берглунд.

Така шведите чакат своя съперник за финала измежду тимовете на Финландия и Русия.