Щафетата на България на 4 по 6 км  завърши на 11-о място в старта от втория кръг за Световната купа по биатлон за жени в Хохфилцен, Австрия.

Победи четворката на Русия с време 1:18,24,7 часа, която използва само два допълнителни патрона и изпревари германките с 0,7 секунди. Нашите в състав Павлина Филипова, Нина Кадева, Ирина Никулчина и Радка Попова е на 5:08,5 минути с две грешки на рубежа и 6 допълнителни патрона.

На първи пост Павлина завърши без грешка и предаде щафетата седма. Нина Кадева също не направи грешка и България беше 12-а след нейното бягане и стрелба.

Бронзовата медалистка от Солт Лейк Сити Никулчина изведе щафетата дос едма позици - само на минута след Германия. Банскалийката кара отлично и не допусна грешка при стрелбата.

На последния пост Попова направи две грешки, което се оказа фатално за крайното класиране на нашия квартет и го свлече до 11-ото място от 16 щафети.

С това завърши българското участие в Хохфилцен. Стартовете се проведоха при много топло (10-12 градуса над нулата) време и организаторите трябваше да карат сняг от високи места в Алпите.