САЩ победи Италия с 3:1 гейма, в група "А" във волейболния турнир на 29-те летни олимпийски игри в Пекин. Италианците поведоха с 1:0 гейма, след 26:24 в първия . После обаче, САЩ взеха нещата в свои ръце и с 25:22, 25:15 и 25:21 обърнаха мача в своя полза.

За Италия игра и етническия българин Христо Златанов, който се отличи и с най-много точки за "адзурите" - 19.

В същата гурпа е и отборът на България. Именно САЩ и Италия са следващите съперници на нашите, след днешния им мач от 17:00 часа българско време срещу Япония. Както е известно, българите вече надделяха над домакините от Китай с 3:1 гейма в първия си мач.

След днешната победа, САЩ вече са с две победи в нашата група. В първия си двубой, американците победиха Венецуела с 3:2 гейма. Италия пък е с една победа и една загуба, след победа над Япония с 3:1 в предишния двубой.