Отборът на Русия защити титлата си на световното първенство по хокей на лед. В повторение на финала от надпреварата в Квебек през миналата година възпитаниците на Вячеслав Биков победиха Канада с 2:1.

Северноамериканците имаха превъзходство, но вратарят Иля Бризгалов беше на висота и отрази 37 шайби, с което отчая съперника.

Канада откри резултата в шестата минута. Шейн Доун с отличен пас намери Джейсън Спеца на чиста позиция и той не пропусна. Русия изравни след малко повече от 13 минути игра при числен превес. Олег Саприкин отклони силен удар на Витали Атюшов и шайбата спря в мрежата на Дуейн Ролосън.

Александър Радулов донесе титлата на "Сборная" с попадение 5:30 минути преди края на втората част. След бърза контра той получи пас от Константин Горовиков сам срещу Ролосън и не пропусна.

В последните 68 секунди на двубоя канадците извадиха вратаря си и заиграха с човек повече на леда, но и това не помогна. Руснаците отправиха едва 17 удара към вратата на съперника, но това се оказа достатъчно за трофея.

Така "Сборная" спечели 25-а титла в историята и изпревари Канада, който има една по-малко.