Две титли от Държавния шампионат по сноуборд в паралелните дисциплини спечели Радослав Янков.

Първенството се проведе на 13 и 14 март в Осогово. Участие в паралелния слалом взеха 30 състезатели от водещите български клубове.

Екатерина Дафовска след успеха на Владо Илиев: Много съм щастлива

"Друго не мога да кажа"

При мъжете титлата спечели Радослав Янков, който на финала победи съотборника си Димитър Ганичев. При жените първа е Живка Узунова "Амер Спорт". Първи при младежите старша възраст до 19 години първи е Евгени Иванов от "Амер Спорт". В същата възрастова група при девойките спечели Лиа Манчева от "Блейд". В паралелния гигантски слалом, който се проведе в сряда, Янков отново е първи.

При дамите в тази дисциплина спечели неговата съотборничка Живка Узунова. Първи в старшата възраст до 19 години е Теодор Пашалиев ("Амер Спорт"). Лиа Манчева е първа при девойките.

Призьорите получиха медалите си от Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки, Петър Паунов, кмет на община Кюстендил, Виктор Жеков, треньор на националните отбори, и Георги Атанасов, национален треньор.