Българската федерация по ски успя да защити реномето си на отличен организатор на стартове за Световната купа и в сноуборда, като получи още един. Това стана по време на календарната конференция на ФИС в Порторож (Словения). Там комитетът по сноуборд към Международната федерация по ски одобри кандидатурата на БФСки да приеме стартове за Световната купа в Банско през януари 2018-а.

Питсбърг Пингуинс се класира за финал в НХЛ след "златен" гол

Питсбърг Пингуинс се класира за финал в НХЛ след "златен" гол

Шампионите спечелиха седмия си мач срещу Отава Сенатърс

Програмата включва от 26 до 28 януари два паралелни гигантски ри мъжете и жените, и отново спийдбордеркрос пак за мъже и жени.

Заради отличните условия, които Банско традиционно предлага през зимата от ФИС са предложили на БФСки да организира подготвителен 10-дневен лагер за всички сноубордисти, които ще стартират за Световната купа. От ФИС искат да помогнат на сноубордистите да се подготвят максимално добре, както за световната купа в Банско, така и за олимпиадата в Пьончанг, която стартира на 9 февруари.

"Супер е, че отново ще сме домакини на стартове за Световната купа и ще имам шанс да карам пред родна публика. Ако съм достатъчно добър и искам пак да ги зарадвам", коментира Радослав Янков, който тази година спечели световната купа в дисциплината паралелен гигантски слалом.