Отборът на България загуби от Южна АФрика с 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1) след продължение в мач от трета дивизия на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години. Така възпитаниците на Мартин Миланов паднаха на последното място след третия кръг на надпреварата с 1 точка. Кийгън Торнтън изведе южноафриканците напред в 11:47 минута, но две минути по-късно Кристиан Семков изравни.

Валентин Боцев изведе България напред в 24:13 минута, но в началото на третата част Дилън Комптън направи 2:2. Комптън донесе успеха на Южна Африка с втория си гол в мача в 66-ата секунда на допълнителното време.

Българският вратар Димитър Виденов направи 22 спасявания, но и това не помогна да бъде избегнато поражението. Момчетата на Миланов утре излязат срещу Нова Зеландия.

В другите мачове Нова Зеландия победи Мексико с 5:0, а Белгия - Турция с 9:0.

В класирането Белгия е еднолично начело с 9 точки.