Французинът Мартен Фуркад спечели за втората поредна година голямата Световна купа в биатлона.

24-годишният биатлонист спечели индивидуалния старт в Сочи днес, за да вдигне големия трофей отново.

Фуркад, който спечели пет медала на Световното първенство през миналия месец, има 1072 точки в генералното класиране и води с 321 на големия си противник Емил Хегле Свендсен, който не участва днес.

Независимо от изхода от последните четири състезания до края на сезона, норвежецът не може да настигне Фуркад в класирането.

От българите днес, отлично представяне направи Красимир Анев. Нашето момче завърши 13-ти, на 2.20 минути зад победите Фуркад. Михаил Клечеров остана 29-и, докато Владо Илиев завърши 60-и.

При жените Тора Бергер от Норвегия вече спечели Големия кристален глобус.